Závěť a sourozenci

Od: Datum: 11.11.14 07:03 odpovědí: 6 změna: 12.11.14 18:30

Dobrý den, umřel mi známý náhle a ja vím, že měl napsanou závět říkal mi to..Nevím na koho to napsal, ale říkal že jeho sourozenci dva nedostanou nic a že v závěti nejsou..že vse co má napsal někomu jinýmu..Jak to je teda? budou mit nárok ikdyž nebudou v závěti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 07:35

Sourozenci nejsou tzv. nepominutelnými dědici dle § 1643 NOZ, tudíž Váš přítel může majetek závětí odkázat komu chce. Pokud se závěť najde a sourozenci nebudou uvedeni v závěti, nebudou mít na dědictví nárok.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paw®
Datum: 11.11.14 08:18
To vse ha predpokladu, ze zavet nebude zpochybnena a bude platna.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 09:11
avatar

A, samozřejmě, že se najde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 09:48

Tak jak řekl bude provedeno, pokud při sepsání závěti neprovedl chybu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelk66
Datum: 11.11.14 19:34

No řekl mi že ji nechall sepsat notářkou a že zaplatil 2200kc..Takže ji má notářka..akorát neřekl komu...to se asi člověk dozví za 3měsíce možná až bude dědické řízení..

Od: notarskaporadna
Datum: 12.11.14 18:30

Pokud závěť sepsal notář, pak je u něj uložena a je o tom záznam v centrální evidenci pořízení pro případ smrti, kterou vede notářská komora. Notář, který bude pověřen dědickým řízením nejdříve lustrujeˇv této evidenci. Zjistí, u kterého notáře je závěť uložena a tohoto notáře požádá o tzv. "prohlášení závěti" t.j. poskytnutí informací o závěti včetně jejího obsahu. Stejně se postupuje v případě, kdy zůstavitel napsal závěť vlastní rukou a u notáře si ji uložil do úschovy.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.