Bazar na vesnici?

Od: Datum: 09.11.14 09:40 odpovědí: 8 změna: 10.11.14 12:52

Jsem na podpoře a získání přijatelného místa nevidím dobře. Za stavu euforie jsem se rozhodl otevřít ve vesnici mezi Zručí nad Sázavou a Kácovem nad Sázavou. bazar všemožného.Jsem hned u silnice , prostory mám, náklady skoro žádné. Asi bych měl otevřeno st, čt, pá, so. Bazar by byl ještě podpořen umístěním na internetu. Manželka si ťukla na čelo a vyjádřila negativní názor. Zdůrazňuji, že neočekávám zbohatnutí, stačí, když to bude trochu životaschopné. Co myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.14 09:50

Pokud jsou prostory Vaše - nebudete mít náklady ,tak do toho jděte , proč ne . Lidi tohle mají rádi ,zastaví pokoukají ,třeba se to ujme ...Lepší než sedět nečinně doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.14 10:35
avatar

Já si myslím, že to co si myslíte, to je jen sen. Drahý sen. Za vykupované předměty musíte zaplatit a kupec se nenajde. Tedy zboží vám zůstane na skladě. Doba džánků a kol z vozů na chalupu už pominula. Oblečení si každý koupí levně nové u asiatů a ještě levnější v zahraničních sekáčích. Domácí přístroje? Elektra se předhánějí ve slevových akcích. ;) Vždycky, když mám cestu do Mar.Hor Ostravě, nakouknu do bazaru. Fascinují mě staré věci, jejich historie a přemýšlím, s jakou láskou někdo tyhle předměty kupoval. Koupila jsem si hrníčky a talíře na zahradu. Ale jinak je to zaprášená veteš. Od skříní, chomoutů, až po litinová kamínka zvaná Vincek. ;) Nepřemýšlejte, co chcete vy. Přemýšlejte, kdo bude vaše věci chtít. Kdo vytáhne peněženku a zaplatí za ně. *sok* Je to podivná doba!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 09.11.14 12:05

Asi jedině pokud zboží získáš zadarmo a budeš prodávat hodně levně... Tipuju že budeš hodně rád když neproděláš.

A to nepočítám živnosťák a platit zdr. a soc...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.14 12:32
avatar

Máš prostory a jsi u silnice. To je sice hezké, ale pro začátek musíš mít dostatek zboží. A to zboží musí být alespoň částečně z té silnice vidět. Zákazníky nepřiláká nějaká cedule u cesty. Ta mu nepoví, jestli stojí za to zastavit a jít se podívat. Taky musí mít možnost pohodlně zaparkovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.14 12:38

Já bych to taky zkusil.Pokud bych nesehnal práci ve sklárnách v Sázavě - mám tam zetě a prý berou. Je to pořád lepší,než sedět doma a nabízet se jak stará pussy. Ale bazar jako komisní prodej,tedy dát dotyčnému peníze až věc prodám. Vlastně zprostředkování.Poohlédnout se v sousedních městech,jaká je tam konkurence,udělat si reklamu. a počáteční neúspěchy nevzdávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.14 05:31

Ano, bylo to myšleno tak, vyplatit až po prodeji zboží a nechat si 25 procent.

Od: mirek1
Datum: 10.11.14 11:49

Soused si to taky pořídil, měl velkou stodolu plnou veteše i s nábytkem, některý kousky fakt levný a starožitný. Bylo to u silnice tak aby to bylo všem na očích tak spoustu věcí vytahal ven, aby tím přitáhl lidi. Když večer skončil tak zjistil, že polovička věcí co byla venku je fuč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.11.14 12:52

Proč ne, vlastní prostory nic nestojí, za zkoušku to stojí. Buď věci vykupovat, nebo komise. Postupně se třeba specializovat, prezentace, vlastní web, jezdit a poptávat, shánět na poptávku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.