Peníze na ošetřování dítěte

Od: Datum: 10.11.14 09:16 odpovědí: 1 změna: 10.11.14 09:45

Syn má s přítelkyní 26měsíčního chlapečka. Synova přítelkyně(nejsou se synem sezdáni ale bydlí v jednom bytě) půjde na tři dny na laparoskopii do nemocnice skrzevá to, že nemůže znovu otěhotnět, chtějí ještě aspoň dvě další děti. Synova přítelkyně je s chlapečkem doma - je to jediné dítě, zda něco ještě bere od státu nevím, měla málo před porodem odpracovaných dnů. Syn je zaměstnán na plný úvazek(hlavní-závislá činnost), navíc je(jako vedlejší činnost) evidovaný soukromý zemědělec. A otázka zní: Má syn při celodenním ošetřování svého synka po dobu hospitalizace přítelkyně - matky dítěte od svého zaměstnavatele nárok na nějaké PLACENÉ volno?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.14 09:45

jj, má nárok na ošetřovné (placené z nemocenského pojištění) z důvodu, že osoba, která o dítě jinak pečuje, je sama hospitalizovaná v nemocnici. ošetřovné vystaví lékař v nemocnici, kde bude paní hospitalizovaná, je potřeba si o ni říct.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.