ČEZ - zapomněli jsme odhlásit elektřinu

Od: Datum: 09.11.14 15:03 odpovědí: 5 změna: 09.11.14 21:00

Dobrý den,

naši se stěhovali do cca 80 km vzdáleného města a já od nich ještě o něco dál kvůli škole, celá akce proběhla velmi hekticky, takže jsme předali byt majiteli, zaznameli stav měřáků (vody, plynu, elektřiny), ale zapomněli jsme elektřinu odhlásit.

Teď jsem se dívala do online aplikace, pro kontrolu a polil mě studený pot, když jsem viděla fakturu... 4 neuhrazené zálohy + poplatek za znovupřipojení... Samozřejmě to hned zítra hodlám řešit, ale chtěla poprosit někoho, kdo má stejnou nebo podobnou zkušenost - je nějaká možnost, abychom nemuseli platit všechno, např. poplatek za znovupřipojení nebo faktury za období, kdy jsme již v bytě nebydleli?

Předem moc díky za odpověď

Eliška


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.11.14 17:34
avatar

Dobrý den, pokud tomu dobře rozumím, tak nedošlo k odhlášení elektroměru a ani tomu převodu na jiného uživatele. Tak zřejmě docházelo k odběru na Vaše jméno, potom nikdo neplatil zálohy a došlo k odebrání elektroměru. Vy asi zaplatíte ten odběr až do odebrání elektroměru a zeptáte se, jestli už to není vymáháno exekučně (pošta zřejmě vše doručovala na tu původní adresu). Pokud si tam někdo nechal opět připojit elektroměr, tak už je to nový odběratel a to nejsou Vaše náklady, ale jeho. Vy se ještě budete asi dohadovat s majitelem, který odebral elektřinu, kterou Vy zaplatíte (nebo to udělal jeho nový nájemník). Toto ČEZ zajímat nebude - on chce peníze po Vás. Chtělo to řešit převodem a hned. Zdravím!

doplněno 09.11.14 19:57:

Ten "poplatek za znovupřipojení" je asi nějaký zmatečný termín. Já jsem u ČEZu neplatil nic, ale musel jsem jim předložit revizní zprávu od revizního technika elektro (kterou jsem zaplatil jemu).

Montáž nového elektroměru jsem neplatil. Ovšem, protože jsem chtěl silnější hlavní jistič, tak jsem si za toto u ČEZu doplatil. Kdo žádá o znovupřipojení, tak je nový odběratel a případné předchozí dluhy za odebranou elektřinu ho nemusí zajímat - ty si vymáhá ČEZ na tom minulém nájemci, který dluh a odebrání elektroměru způsobil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.14 18:51
avatar

Smluvní vztahy je třeba končit řádně – výpovědí a včas. Nevidím možnost, jak se vyhnout uhrazení faktury vč. znovupřipojení. Příčinou odebrání elektroměru bylo Vaše pochybení (nešlo o chybu majitele nebo ČEZu).

Prokážete-li, že jste další elektřinu neodebírali (podepsaný stav elektroměru), měli byste uhradit jenom skutečnou spotřebu. Ovšem poplatky za odběrné místo a distribuci budete muset uhradit i za ty 4 měsíce.

Jak to vypadá s plynem a vodou? Tam máte vše dořešeno?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.14 19:47
avatar

Proč by měla tazatelka platit poplatek za znovupřipojení v místě, kde nemá zájem odebírat elektřinu.

Odebráním elektroměru de facto technicky skončila smlouva o dodávce elektřiny, takže: požádat dodavatele o vyúčtování dle stavu odebraného elektroměru, podle výše odběru buď doplatit, nebo požádat o vyplacení přeplatku a oznámit, že v odběrném místě již nebudete odebírat elektřinu a tím smlouvu definitivně i formálně právně ukončit.

Poplatek za znovupřipojení si zaplatí ten, kdo se tam nastěhuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.14 19:58
avatar

Kdo by měl podle Vás uhradit škodu způsobenou nájemcem? K odpojení odběrného místa by nedošlo, kdyby nájemce ukončil včas smlouvu s ČEZ, nebo kdyby ji převedl na majitele.

Domnívám se, že pokud člověk něco zaviní, měl by odstranění problému uhradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.14 21:00
avatar

Po skončení nájmu může odběratel odběr ukončit, zejména v případě, že nemá kontakt na nového nájemníka a tedy ani nemá na koho odběr převést. A o to by se měl postarat především majitel nemovitosti, že.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.