Srážka se zvěří

Od: Datum: 08.12.14 08:54 odpovědí: 13 změna: 08.12.14 16:59

Dobrý den. Mám dotaz tykající se autonehody s černou zvěří.

V pátek jsem měl nehodu kdy jsem srazil prase. Policie přivolána, záznam vyhotoven. Zajímalo by mě kdo je odpovědný za černou zvěř a zda se dá požadovat náhrada škody. Na internetu jsem si přečetl, že mám smůlu, ale zajímalo by mě, když neodpovídá myslivecké sdružení ( na komunikaci není značka o nebezpečí zvěře), zda neodpovídá stát, který honitbu pronajíma. Protože jsem si nezpůsobil škodu úmyslně, tak teď jsem poškozen na majetku, tak se domnívám, že by někdo odpovědnost měl mít. Děkuji za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.14 09:05

škodu můžete vymáhat soudní cestou.. Otázka, zde nebudete ještě víc v mínusu než jste. Podle mě ano. Vytlačte nějakou kačku a poradte se s právníkem co on na to..:)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.12.14 09:05

Dobrý den. Bohužel... Pokud nemáte sjednané havarijní pojištění, škodu Vám nikdo nezaplatí...

Datum: 08.12.14 09:10
Nikdo ti nic nedá. Měl jsi to hodit do kufru a byly by aspoň nějaké obědy, popřípadě jsi to moh někomu prodat a aspoň částečně vykompenzovat škodu. Samozřejmě se to nesmi, ale co už.
Jak zavoláš policii, nebo myslivce, tak ti to seberou a co myslíš že s tím udělají - no zbasti to někdo jiný.
policie se volá v případě že máš připojištění na střet se zvěří
Ohodnoceno: 2x

Od: trtr
Datum: 08.12.14 09:41

Zdravím, udělal správně. Policie je volá, pokud je způsobena škoda na majetku třetí osoby či nějakém zařízení a pod.

Datum: 08.12.14 09:47

pokud to zvire hodis do kufru tak se nic nevola , tak dostanes jeste pokutu za dopravni nehodu

Od: honzajs122
Datum: 08.12.14 09:57

Zvěř jako taková není ze zákona nikoho...Zvíře (kráva, kůň, pes( má majitele a po něm byste mohl požadovat škodu...)
Přivlastnění sraženého divočáka a jeho sežrání má ovšem ještě jeden aspekt: trichinelóza čili svalovec. Dobrou chuť !

Kromě toho bývá maso tak rozbité, že sek ničemu nehodí a velice rychle se kazí

Datum: 08.12.14 11:23

Svalovec nehrozi, kdyz to poradne upecete. Jinak souhlas s tim, ze po srazce vetsinou rozmasirujete vintrnosti a to je potom humus

Od: honzajs122
Datum: 08.12.14 11:50

Tuhle jistotu bych chtěl mít...

Datum: 08.12.14 09:28

Mas prizpusobit jizdu a predvidat. Toto ti nikdo nezaplati , pokud nemas havarijni pojisteni.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.12.14 10:57

V žádném případě nedoporučuji "hodit" sražené zvíře do kufru auta a odjet, mohl byste být obviněn z tr.činu pytláctví (rozhoduje hodnota sraženého kusu), za což může být vyšší trest než za dopravní nehodu (přestupek). Škody byste se teoreticky mohl domáhat po tzv. uživateli obory (z.č. 449/2001 Sb. lesní zákon):

§ 52 odst.3 cit.zákona:

(3) Škody způsobené zvěří, která unikla z obory, je povinen hradit uživatel obory. Uživatel obory se zprostí odpovědnosti tehdy, prokáže-li, že uniknutí zvěře bylo umožněno poškozením ohrazení obory neodvratitelnou událostí nebo osobou, za niž neodpovídá.

§ 2

Vymezení pojmů

Pro účely tohoto zákona se rozumí

j) oborou druh honitby s podmínkami pro intenzivní chov zvěře s obvodem trvale a dokonale ohrazeným nebo jinak uzpůsobeným tak, že chovaná zvěř z obory nemůže volně vybíhat,

Od: kimbert
Datum: 08.12.14 11:48

Nemusí mít havarijní pojištění.Mám zákonnou pojistku u Generali a u ní je zdarma připojištěno auto na střet se zvěří,limit je sto tisíc a jednou ročně.

Datum: 08.12.14 15:51

ano pravda u nekterych pojistoven jde pripojistit a dokoupit balicky ...

Od: kimbert
Datum: 08.12.14 16:59

Znovu opakuju,mam v rámci zákonné pojistky u generali pojištění na srážku se zvěří zdarma,takže žádný dokupovaný balíček a podobné placené připojištění.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.