Zhodnocení peněz v zahraničí

Od: Datum: 08.11.14 13:11 odpovědí: 3 změna: 11.11.14 13:11

Zdravím zhodnocení peněz se už v jednom příspěvku řešilo ale jednalo se spíše o tuzemské banky avšak úrok 3% a ještě k tomu třeba jen do limitu 100000,- je pro mne dost nezajímavý. Narazil jsem ale na jeden článek o zhodnocení peněz v polsku zde:

http://www.mesec.cz/clanky/ch…-9-urok-zajedte-si-do-polska/ problém je že je to již 2 roky staré ale garantovaný úrok 9% ročně zní daleko lépe napadlo mě když si můžou banky v polsku dovolit takový úrok co teprve můžou nabídnout banky ve švýcarsku které jsou známé po celém světě - má s nimy někdo zkušenost? případně jaký nabízí úrok nebo s bankami kterékoliv jiné země kde by ten úrok stál za řeč. o zahraničních bankách jsem našel jen tento článek nic jiného se mi nepodařilo vygooglit. díky za každý tip


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.14 13:27
avatar

Úrokové sazby klesly podstatně po celé Evropě. Možná někde zůstalo to procento vyšší než u nás, ale ta práce, starosti a riziko se už pak nevyplatí. Polsko je už taky na stejné úrovni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kopernik
Datum: 08.11.14 17:18

Přesně, jak říká Ringo. Úroky po evropě a Polsko nevyjímaje, jsou pro nás již nezajímavé. Z ekonomického hlediska považuji nízké úrokové sazby za poměrně podivný jev, když vezmeme do úvahy, že stát jako ČR a další v Evropě, mají obrovské dluhy, tak by se zdálo, že cena peněz v ekonomice bude větší a přesto hypotéky a úroky z vkladu jsou nízké. Možná, že by to bylo také vlivem intervencí národních bank? Představte si, že věřitel/é státního dluhu řekne "chci peníze zpět". V takovém případě přeci musí dojít k obrovské poptávce po penězích a tedy i k růstu ceny držby peněz nebo jak to vlastně přesně je?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 13:11
avatar

Jestli je pro tebe úrok tři procenta nezajímavý, to ti věřím. To není ani na pokrytí inflace, ale na druhou stranu, máš peníze kdykoliv k dispozici a o tom to je, prostě taková pojistka pro strýčka příhodu. Většinu peněz mám v kapitálových trzích, u nás a v US, tam můžeš vydělat daleko více než tři procenta, ale taky je můžeš ztratit. Takže záleží, jakou máš míru rizika a zisku. Pokud žádnou, ber tři procenta u nás. V zahraničí momentálně neznám sazby na spořících účtech a ani mě to nezajímá, protože tam je riziko mnohem větší - měnová konverze! Takže bys potřeboval další finance na zajištění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.