Kdo píše omluvenku při nemoci dítěte pro ÚP?

Od: Datum: 08.12.14 07:19 odpovědí: 3 změna: 08.12.14 10:16

Má mi ji napsat dětská nebo moje praktická doktorka? Asi spíš má praktická, že? Jde přece o péči o osobu blízkou. Díky za odpověď!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.14 07:29
avatar

Při své odpovědi vycházím z toho, že evidence na úřadu práce je stejně závazná jako zaměstnání, čili ÚP je jakoby Váš "zaměstnavatel". Dětský lékař vystaví standardní "ošetřovačku", Vy zavoláte na ÚP, že máte nemocné dítě a buď obratem pošlete, nebo co nejdříve jinak doručíte doklad na ÚP. Nevím to stoprocentně, ale buď bych zavolala na ÚP a zeptala se, jak to mám řešit, nebo bych postupovata tak, jak jsem uvedla.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.12.14 09:31
avatar

Samozřejmě, že dětský lékař. Váš praktický lékař nemůže potvrdit nemoc dítěte, které neošetřuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.12.14 10:16
avatar

S nemocným děckem jste určitě byla u jeho dětské lékařky. Ta je pak oprávněná napsat Vám omluvenku, kvůli péči o nemocné dítě.

Praktický lékař s tím nemá nic společného. Je to lékař Váš, dítě nevyšetřoval. A vy jste nemocná nebyla. Proto proč do toho zatahovat PL? Není důvod. Jedině dětská Vám může poskytnout omluvenku. Jaga.

Pokud je dítě třeba nastydlé, Vy ho sice ošetřujete, ale u lékaře jste s ním nebyla, není oprávněn napsat Vám omluvenku. V takovém případě je nutné povolat na chvíli babičku či jinou hlídající osobu a na ÚP se dostavit, jak bylo v plánu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.