Platební rozkaz - podání odporu?

Od: Datum: 06.11.14 17:49 odpovědí: 4 změna: 07.11.14 09:26

Dobrý den, pokusím se to napsat stručně,

situace se má tak že mi přišel platební rozkaz - viz příloha, kde se po mě žádá zaplacení žalobci 4546,- Kč a další náklady "soudu" 5719,- Kč, s tím že můžu podat odpor k soudu (do zítřejšího dne). Jako důkaz prý mají doručenku k dopisu kde mě bylo údajně sděleno že je tento druh třeba zaplatit. Žádný takový dopis nemám, zítra se ještě budu stavovat na poště pro potvrzení jestli tam něco takového mají.

Každopádně na co se chci zeptat:

1) V případě že podám odpor, co tím získám/můžu ztratit, případně znamená to také že se budou dále navyšovat soudní výlohy?

2) Jak by měl takový odpor vypadat?

3) V případě že mi zítra na poště sdělí že jsem opravdu něco takového převzal - má vůbec smysl nějaký odpor podávat?

Vřele děkuji za rychlou odpověď a radu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.14 18:52
avatar

Dobrý den. Podáním odporu se rozsudek soudu ruší a bude se ve věci dále jednat. Tzn. soud vydá nový rozsudek. Vy získáte čas pokud odpor podáte, ale pokud soud opětně rozhodne ve prospěch žalobce, bude Vás to stát více peněz. Stačí, když soudu ve lhůtě písemně sdělíte, že proti platebnímu rozkazu č. j...vydanému tehdy a tehdy tam a tam, podáváte odpor. A uvedete z jakého důvodu. Pokud je požadavek žalobce oprávněný, nemá smysl odpor podávat. Jak jsem řekla – získáte sice čas, ale náklady řízení se Vám navýší a vzhledem k tomu, že žalobce má právní zastoupení , tak zbytečně o dost. Je to na Vás.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.14 21:47
avatar

Doručenku mají k dopisu, který jste zde ofotil. Od tohoto data převzetí jede 15ti denní lhůta na vyjádření. Odpor můžete samozřejmě podat a uvézt důvody, třeba že jste dluh již zaplatil a přidat důkazy. Nebo můžete podat odpor z důvodu promlčení, pokud nastal. Pokud nemáte pádný důvod, tak urychleně zaplaťte, poněvadž zítra je poslední den a než dojdou peníze na účet, nestihnete to. Rozsudek nabyde právní moc, kdy to advokát protistrany předá exekutorům a pak to bude stát klidně jednou dvakrát tolik...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 22:22

Na poště vám nepomůžou, nevyzvednete li si zásilku snad do 14 dnů, vrací se zpět a považuje se za doručenou. V platebním rozkaze je uveden důvod dluhu. Přeci víte, jestli za to dlužíte, či né.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dzonis
Datum: 07.11.14 09:26

Jak o tom mám vědět v případě Finančního poradenství když klient zruší smlouvu a firma po mě požaduje zpětně vrácení provizí, když mě o tom nikdo neinformuje dopisem?

Jinak děkuji za odpovědi.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.