Podvod na internetu

Od: Datum: 06.11.14 13:05 odpovědí: 12 změna: 06.11.14 20:52
dobry den, pred par dny jsem se bavil s kamaradem a on me rekl, ze udelal podvod na inzeratu(prodaval mobil, pan penize zaslal na ucet mu (3500kc) a kamarad mobil neposlal. jelikoz je to muj nejlepsi kamarad, chci se zeptat, zda mu neco muze hrozit. Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.14 13:13
avatar

Samozřejmě, že mu hrozí. Protože je jasné, že si to kupec líbit nenechá a podá trestní oznámení a dále to bude řešit policie. Pokud to již opakoval a nasčítá se mu to nad hranici 5000 Kč, je to trestný čin, pokud pod, policie to předá k řešení OÚ a bude to řešit odbor vnitřních věcí a dostane pokutu a budou ho tlačit to samozřejmě uhradit věřiteli, který má důkaz o převodu peněz na jeho účet. Též věřitel může odprodat pohledávku vymahačské firmě a pak teprv kamarád pozná, co jsou bezesné noci. Ještě do toho mohou zasáhnout provozovatele inzertního serveru, přes který to prodal a ti mají ještě své právníky, protože samozřejmě poškodil i jejich pověst. Např. Aukro, Fler ap.

Měl by to okamžitě napravit a vrátit kupci peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 13:14
avatar

To víš že může, a doufám že na to vychcánek doplatí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jiko
Datum: 06.11.14 13:18
a je tam nejaka promlceci lhuta? jakoze kdy to musi oznamit kupujici?
Datum: 06.11.14 13:24
avatar

Pokud promlčecí doba existuje, bude to řádově tak 10 - 15 let. Ovšem pokud si kupující vašeho kamaráda najde, nemusíte se konce té doby ve zdraví dožít. A nevěřte tomu, že Vám vymyšlená adresa pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hmm
Datum: 06.11.14 13:18

a taky se může stát, že si pan kupující udělá výlet, jednoho krásného dne zazvoní na domek, po otevření někomu hodně nehezky rozbije ústa... a tak by to i mělo být...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 20:19
avatar

hmm: Možná by to bylo zpravedlivé, ale nemyslím si, že by to tak bylo dobré řešení. To by pak pan kupující kromě toho, že přišel o 3500 Kč mohl přijit ještě i o mnohem více když by ho ten nepoctivý prodávající pak za to udal a on mu musel ještě zaplatit za ublížení na zdravi, soudní poplatky a kdo ví co ještě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jiko
Datum: 06.11.14 13:22
on pry si dal jiny jmeno jiny bydliste , vse zfalsoval zkratka.
Datum: 06.11.14 13:25

v případě vyšetřování policie bude mít k dispozici číslo účtu, na který podvedený zaslal peníze. Takže si podvodník může falšovat, ale číslo účtu nepřeblafne (banka má jméno, rodné číslo, bydliště majitele účtu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 13:26
avatar

Nejen číslo účtu, ale nemůže zfalšovat ani IP adresu a policie si to dohledá, neboj. Již jsem podala 2 trestní oznámení na takovéhle vyčíhánky a falešná adresa jim byla čočku platná a své peníze jsem dostala zpět, i když se jednalo jen o pár stovek, jsem alergická na to, když mne někdo podvede, takže to řeším vždycky.

Spíš mne zaráží tvůj přístup, člověče. Místo, abys mu domluvil, se tu ujišťuješ, že je to v pohodě a nic se mu nestane. To mu jako fandíš, aby mu to vyšlo? Já bych kamaráda donutila to napravit nebo kdyby to neudělal, kopla bych ho do zadku, protože lidi, kteří ubližují ostatním, z hloubi duše nesnáším. Je mi zle z něho i z tebe. :(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hmm
Datum: 06.11.14 13:32

on se totiž někdy někdo ptá na "kamaráda" při schizofrenii

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 13:44
avatar

Pokud je to tvůj dobrý kamarád a chceš mu nějak pomoct aby se kvůli tomu nedostal do vážných problémů tak bych doporučil mu co nejdříve, pokud už není pozdě, se pokusit domluvit aby ty peníze tomu člověkovi co nejdříve vrátil zpět a omluvil se mu za to co provedl. Jen tak by možná mohl uniknout tomu všemu co tu psali jiní. Pokud domluvu odmítne tak se asi nedá nic dělat než ho nechat v tom ať si pořádně odskáče vše za to co provedl. Také bych zvážil zda takového člověka považovat za nejlepšího kamaráda.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zelenydabel*
Datum: 06.11.14 20:52

zahrávat si s ohněm se nevyplácí řekni svmu kamarádovi nebo sobě a buďto pošli peníze zpět a nebo ten mobil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.