Problém se sexualitou?

Od: Datum: 05.11.14 22:12 odpovědí: 7 změna: 20.11.14 09:57

Dobrý den, ahoj,

mám celkem problém, delší dobu mě to trápí, a tak jsem se rozhodl se s Vámi svěřit, protože jste mi už vícekrát moc dobře poradili.

Celý svůj život jsem celkem takový asociál. Nikdy jsem si s nikým nevyrazil jen tak, nikdy jsem nešel "na chlastačku" a společnost mi je celkem nepříjemná. Nejradši jsem zkrátka sám. Ovšem to nic nemění na tom, že jsem měl potřeby... to se dalo vyřešit masturbací, ale po těch letech už to není ono a já jsem se stále více utápěl ve stresu, že nikdy si nikoho nenajdu, protože prostě jsem jaký jsem. Když jsem viděl v létě obnaženější dívku, nebo jen tak moc krásnou slečnu, "kámoš" dole se hned ozýval... prostě ta potřeba tam opravdu byla a byla velmi silná a intenzivní. Jenže jsem si opravdu dlouho nemohl nikoho najít a postupně jsem se do sebe uzavíral, tu sexuální potřebu jsem odsunul někde stranou a věnoval jsem se jiným věcem...

No, ale teď k jádru věci. Přítelkyni jsem si nakonec našel, tedy, spíš ona mě. Bylo to celkem náhodné setkání a padli jsme si hned do oka. Velmi mě přitahuje a je to přesně můj typ. Byli jsme spolu 3 měsíce a došlo na první sex (má premiéra). Moc jsem se na ten večer těšil, dlouho jsem si představoval, jaké to asi bude. Jenže, když došlo na věc, tak nic. Kámoš zaspal a já se musel přítelkyni samozřejmě velmi omlouvat. Byla smutná, myslela si, že mě nepřitahuje, ale tak to není!

Řekl jsem si, že to byl asi stres z toho, že to bylo poprvé. To se prý občas stává. Jenže pak jsme to zkoušeli ještě párkrát a ono pořád nic. Dokonce jsem skoro ani nic necítil! Žádné vzrušení, žádný divný pocit v podbříšku, jako např. když jsme se líbali, prostě jsem se cítil úplně chladný a veškerá přitažlivost a "sexuální horečka" byly ta tam!

Nakonec to skončilo tak, že mě přítelkyně opustila. Že ji to moc mrzí, ale takhle to nemůže fungovat. Netrvalo dlouho, a našel jsem si další přítelkyni. Opět velmi krásnou, můj typ. Ale co mě velmi překvapilo - problém byl úplně stejný! Dokonce mě už teď ani holky nějak zvlášť nepřitahují, nevzrušují a já se cítím jako asexuál! Prostě jsem se najednou otočil o 180° a vůbec na sex nemyslím... prostě jak jsem si dlouho nemohl nikoho najít a rezignoval jsem, nějak jsem tu chuť prostě ztratil a ne a ne ji zase najít znova! Je to normální? Je mi 21 let a celkem mě to trápí. Už jsem zvažoval navštěvu psychologa / sexuologa.

Díky za odpovědi a případné rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.14 22:50
avatar

Neházejte flintu do žita Vypadá to na neurotickou poruchu a tohle se opravdu stává a čím jsou pokusy úpornější, tím je to samozřejmě beznadějnější. Pokud toužíte po dívce, najděte si dívku, která buď o sex nestojí a hledá jen platonický vztah (spoustu znásilněných žen sex vůbec nesnáší a nesnáší ani dotyky a např. hodně holek na vozíku psalo, že sex už ne, že to nejde), nebo dívku tolerantní, která s vámi bude mít trpělivost. Sexuolog vám může poradit, ale návod najdete i v knížce Kratochvíl - Terapie funčních sexuálních poruch - je to taková kuchařka, najdete tam vše, co máte dělat. Chce to trpělivost a dlouhou dobu dotykové terapie bez finální části koitu.

Pokud si nejste jistý, co vás vlastně přitahuje, napoví vám vaše sny. ;) A psycholog vám může velmi prospět, jako ostatně každému na srovnání si myšlenek, s tím vůbec neváhejte!

Na sex nerezignujte, to by byla škoda. Jste ještě moc mladý. Spíš si myslím, že je to důsledek zklamání a strachu a když je pro vás seznamování taková nádeničina a navíc to nedopadlo, ztratil jste chuť, ale to zas odplyne, nebojte.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: donkarel*
Datum: 05.11.14 23:21

Pokud tě normálně holka vzrušuje a jen při sexu se ti nepostaví, tak je chyba v tvojí hlavě. Hodně kluků má problém s tím, že se jim prostě poprvý (a nejen při prvním sexu, ale třeba vždycky i u nové partnerky) nepostaví. A když se to pak následně stane podruhý, jsi čím dál nervóznější a problém je v tvojí hlavě.

Takže jestli masturbuješ a tvůj "kámoš dole" funguje jak má (kromě sexu), tak je to spíš na psychologa, protože jinak je všechno v pořádku!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.14 06:53
avatar

jj, to znám taky. Všechno se musíš naučit.

Je úplně normální, že začátečníci můžou mít při sexu problémy. Zvláště tehdy, když partnerka je taky nezkušená, jen leží a čeká co bude. Pak pochopitelně nemusí být nic.

Radím : najdi si zkušenější partnerku. Klidně jí může být třeba i třicet. Asi se časem rozejdete, ale budeš na ni rád vzpomínat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: iv®
Datum: 06.11.14 08:38
avatar
Zdravím. Něco pro odlehčení : chlapu vždycky říkaji , že ta která si ho nepostavi ta si ho nezaslouzi. Ne ale vážně bych asi vyhledala odbornou pomoc. Psycholog poradi pomůže.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel23
Datum: 06.11.14 09:45

Stalo se mi to s první holkou taky. Jenže zpětně vím, že na tom měla svůj podíl i ona. Byla naprosto pasivní, jen si lehla na záda a čekala co s ní budu dělat. To nezkušeného kluka dokáže rozhodit a může selhat. Pomohlo by ti, kdybys našel zkušenější holku, ze které bys cítil silnou sexuální touhu a která by tě sama od sebe před penetrací důkladně rozkouřila. Pak už by se to určitě podařilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luksa*
Datum: 16.11.14 23:40
Ahoj, samozřejmě souhlasím s ostatními. Psycholog nespíš pomůže. Mě napadlo ale ještě něco jiného, a neuraz se prosím, ale nepřemýšlel jsi nad tím, jestli tě třeba "nezajímají" (i) kluci? Rozhodně bys nebyl první. Ale jak říkám, neuraz se, je to jen teorie.
A nebo...sám jsi zmínil, že jsi spíše samotář. Možná kdyby sis více věřil mohlo by to pomoci. (Samotáři jsou často introverti, kteří si moc nevěří.)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: michal93
Datum: 20.11.14 09:57

Asi jste mě nepochopili - jde o to, že já jsem ztratil chuť si i cokoliv začínat a to úplně. Prostě se už ani nedokážu vzrušit... mě to prostě vůbec ale vůbec nebaví, úplně se mi to zhnusilo a teď už to se mnou nic nedělá...

(a s klukem fakt ne, tím jsem si jistý) - prostě se opravdu cítím jako asexuál, ale je to zvláštní, protože dřív jsem měl potřebu pořád a normálně, teď už nějaký ten pátek nemám, prostě vůbec nic.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.