Kdo má zaplatit obnovení vyhlášky elektro 50?

Od: Datum: 05.11.14 21:42 odpovědí: 10 změna: 09.11.14 11:29

Dobrý den,

chtěl bych se zde poradit, zaměstnavatel mi nechal obnovit vyhlášku elektro 50, zkoušky jsem udělal a on nyní chce abych mu vyhlášku zaplatil.

Je to mou povinností?

Pro zajímavost kolik stojí obnovení vyhlášky? (obnovoval jsem si ji, ale neměl jsem ji ještě propadlou).

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.14 21:58

Já jsem platil před dvěma roky cca 900 Kč (Zlínsko). Měl by to platit zaměstnavatel, ale na školení byli i takoví ( (taky zaměstnanci), kteří si školení platili sami a navíc ve svém volnu, s vysvětlením, že jejich zaměstnavatel přijal a chtěl mít hotové elektrikáře.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 05.11.14 21:59

Dohodněte se, pokud to po vás žádá, je slušností uhradit. Proč nepodnikáte na sebe pokud jste toho schopen?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.11.14 22:12

Cena se alespoň v našem regionu odvíjí od školeného paragrafu, platíme externí firmě při hromadné obj. cca 10 lidí za parag. 8 částku kolem 1800Kč / os. se školením. Na učilišti vychází pro absolventy par.6 se samostudiem na 600Kč. Pokud k výkonu práce vyhl. potřebujete, je téměř neslušné Vám ji nezaplatit. Ale vynutit to nelze, je to na dohodě.

Datum: 05.11.14 22:24

Je to v současnosti složité. Předcházející firma nic neplatila, současný zaměstnavatel naopak školení platí.

Datum: 06.11.14 08:15

Pokud o Vás a Vaši práci zaměstnavatel stojí, většinou to zaplatí. Jeho povinost to ale není. Pokud Vy naopak stojíte o nabízenou práci, je ve Vašem zájmu si zkoušku udělat a také zaplatit. Jinak se může stát, že Vás zaměstnavatel vymění za někoho, kdo platné oprávnění má.

doplněno 07.11.14 08:30:

Denko - jeho poviností není ani obnovení platnosti Vaší způsobilosti. Pokud to udělá, je to jen jeho dobrá vůle. Je to Vaše kvalifikace Vy jí musíte ve vlastním zájmu udržovat platnou.

Datum: 06.11.14 10:50

u nás tadle školení platí zaměstnavatel ale jak už tu někdo podotkl jeho poviností to není

Od: denko
Datum: 06.11.14 20:19

Děkuji,

já si myslel, že to je jeho povinností.

Datum: 07.11.14 16:17

Pkd si to zaplatíte sám,tak doklad o zkoušce (nevím jak to je! ,např jako lešenář mám průkaz se zapsanými školeními...),průkaz atd nedávej zaměstnavateli-je to tvůj majetek! jen kopii,aby měl doklad o zkoušce!

Od: denko
Datum: 09.11.14 10:29

Děkuji za vaše info, musel jsem si jí zaplatit jak jsem psal.

Datum: 09.11.14 11:29

Vyhláška je vaše a při případném odchodu po vás zaměstnavatel nemůže chtít úhradu za školení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.