Pošta nedoručila přání na Slovensko

Od: Datum: 05.11.14 20:08 odpovědí: 13 změna: 08.11.14 11:32

Mám vnuka na Slovensku. Minulý týden oslavil 13 narozeniny.Proto se patří pogratulovat.Poslal jsem mu tedy blahopřání.Není to žádná levná záležitost.Blahopřání 50Kč, známka 25Kč.Výsledek, žádná gratulace se nekonala ,protože nebyla doručena. Já se ptám, jakou mám šanci se bránit,škoda není sice velká ale já byl okraden, vnuk zklamán.Když já poště budu dlužit 10Kč tak exekucí zaplatím dobrých 20 000Kč.Poradí někdo?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 05.11.14 20:16

nezmúžete vubec nic, gratulace by musela být zaslána doporučene.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.14 21:00
avatar

Okraden jste nebyl, pletete si pojmy. Jak už psal kolega přede mnou, pokud jste neposlal doporučeně, nelze dopis vyhledat. Ale cesta na Slovensko může trvat déle, takže je ještě šance, že blahopřání ještě dorazí.

P.S. před exekucí probíhá ještě soud a před soudem ještě výzva k uhrazení dluhu. Tak to zas tak nedramatizujte

doplněno 06.11.14 20:05:

A co vám ukradli? Jestliže tvrdíte, že jste byl okraden, tak vám museli něco ukrást ne? Ztracená zásilka přece není krádež, to jsou ty pojmy, které si pletete. A to heslo určitě neplatí u zásilek do zahraničí, to jste si snad nemohl myslet ani ve snu. Jak už jsem psal já a i druzí rádcové, ještě vyčkejte, do zahraničí to vždy trvá dýl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.14 19:14

Tak já si zaplatím službu, která se neuskutečnila a nebyl jsem okraden? Proč tedy takovou službu pošta provozuje a nechá si za ni platit.Tak že na poště spálíme podaná psaní opečem si na nich kabanos a je to v pohodě.Doručovatelky roznesou reklamní letáky nacpou mi je do schránky,je to v pořádku.A co heslo DNES PODÁTE, ZÍTRA DODÁME. Tak nevím jaké pojmy si pletu.Tuto službu tety nemusí provozovat a doručovat pouze doporučeně.Samozřejmě na přepášce bych měl být upozorněn, že zásilka nemusí dorazit do místa určení.

Datum: 06.11.14 22:39
avatar

To myslíte jako vážně? Heslo "Dnes podáte, zítra dodáme" platí v rámci ČR, a už roky toto můžu v podstatě potvrdit, nemám s ČP problém. To, že za obyčejnou zásilku pošta neodpovídá, je všeobecně známý fakt, pošta přepokládá, že v 21. století mají lidi internet a umí číst. Na jejich stránkách je to jasně uvedeno. Když přijdete kamkoli do obchodu, taky nemají obchodní podmínky vylepené na každém skle.

Chápu, že je Vám přání líto, ale nemůžete svalovat vinu na všechno okolo a ještě halekat něco o krádeži. Počkala bych ještě pár dní, možná přání přece jen dorazí. Když ne, dá se přece napsat nové, ne? :) To není až takový problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.14 21:24
avatar

Dopis na Slovensko jde někdy i 14 dnů. Asi že je to přes Tatry hodně do kopce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: atj®
Datum: 05.11.14 23:00
avatar

Ahoj,

celkem tě chápu. Stalo se mi něco podobného s naší poštou. Nechával jsem si zasílat do vlastních rukou nějaké věci a vždy jsem měl ve schránce výzvu k vyzvednutí na poště, že jsem nebyl doma. Přitom jsem na rodičovské. Tak jsem zaletěl na hl. poštu a udělal tam vítr. No a vedoucí řekla, že ta služba moc nefunguje...

Poslali mi omluvný dopis a já jsem s českou poštou skončil. Neřeknu kdyby se to stalo jednou, ale třikrát?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 08:45
avatar

Zdravím, na Slovensko to trvá déle, zkuste ještě týden počkat. Zásadní problém vidím v tom, že jste psaní neposlal doporučeně, ale dle ceníku ČP obyčejně. Tím pádem jste nebyl okraden, ale v touze ušetřit jste zvolil méně spolehlivou službu. Od doporučeného psaní byste měl doklad, kterým byste mohl prokázat ztrátu psaní a možné náhrady při jeho nedohledání, ale bohužel u obyčejného psaní máte smůlu, viz parametry obyčejného psaní u ČP:

"Podání ani dodání Obyčejného psaní se nestvrzuje, za tuto zásilku Česká pošta od podání do dodání neodpovídá."

"Za ztrátu, poškození nebo úbytek obsahu pošta neodpovídá."

Osobně obyčejně neposílám nikdy, příště buďte chytřejší.

doplněno 06.11.14 09:13:

Ertl, u nás přání neposílám, to posílá povětšinou máma a pokud vím, tak i obyčejně vždycky dorazilo. Ale zásilku do zahraničí? To je obyčejnou poštou riziko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 06.11.14 09:08
Kam jsme to dospeli? Prani k narozeninam, vanocum, svatkum a ja nevim k cemu vsemu jeste, si budeme posilat doporucene...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 22:48
avatar

Proč se zlobite na Českou poštu? Pokud je mi znamo, tak na Slovensku roznaseji postu slovenští dorucovatele a ztratit dopis nebo s nim podpalit v kamnech někde na kolibe mohli i oni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 06:45
avatar

Na vině mohla být jak česká, tak i slovenská pošta. A nebo je možné, že přání ještě se zpožděním dojde.

Posílat gratulaci doporučeně se mi zdá úplně zbytečné, měla by dojít i "obyčejně". Doporučeně bych posílala nějaké doklady apod., na kterých opravdu záleží.

Ale v dnešní době internetů a mobilů bych neposílala poštou gratulaci vůbec. Buď jste měl vnoučkovi zavolat - a určitě by to bylo vřelejší a milejší, než strohé: HODNĚ ZDRAVÍ K NAROZENINÁM TI PŘEJE DĚDA. Popovídali byste si spolu, on by Vám sdělil nějaké novinky, Vy jemu taky. Gratulace je taková neosobní, jen se přečte a odloží, po telefonu je ten kontakt přece jen užší.

Nebo mu napsat pořádného "mejla". Popřát mu, napsat, co děláte, jak na něj vzpomínáte. Přidat mu fotky, jak vypadáte Vy a babička, nebo třeba i Vašeho pejska, kočku..., které zná z návštěv. .Určitě by byl raději, než za neosobní gratulaci. Bylo by to prostě opravdu od vás, viděl by vaše tváře, dýchlo by na něj něco milého. *palec*

Ale to nic, rok uteče jako voda, vnukovi bude 14 a budete to moci všechno napravit. Jaga.

A pokud byste chtěl do přání mailem vložit i nějaký "gratulovací" obrázek, na netu jich najdete mraky. Stačí si vybrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 19:48

Tak Vám všem děkuji za ohlasy.Hlavně baba jaga umí poradit a myslí si ,že jsem dement a nabídne x možností jak s vnukem mám komunikovat.Děkuji já s nim komunikuji 5x týdně ještě jste zapoměla navrhnout whatsapp.Přes ten vedeme veškerou komunikaci i s tím fotem.Psíka bohužel nemám.Budeme si muset zvyknout,že poš.schránky budou sloužit pouze pro letáky.Děkuji za účast na toto téma,které jak je vidět je většině lidí šumafuk.Nedivím se proto,že tato společnost podporuje tkz.ŠMEJDY,kteří také jen parazitují na lidech.A tak Česká a Slovenská pošto máte opravdu dobrý kšeft, psaní u nás 17Kč do zahraničí 25Kč dodáte, nedodáte jedno jest.

Od: ertl
Datum: 07.11.14 20:38
Mne to zrovna jedno neni. Ale nevyznam se v teto problematice, tak vicemene mlcim.
Myslim si, ale, ze prani jeste dojde. Dejte kdyztak vedet.
A babajaga si nevsimejte. Je tu vicero takovych ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.11.14 11:32
avatar

Opravdu nevím, proč tak kousavě a ironicky. Chápete, že Vy jste si nepřečetl podmínky, že Vy jste poslal dopis obyčejně? V podmínkách má pošta jasně uvedeno, že za obyčejnou zásilku nenese odpovědnost.

S poštou už roky nemám sebemenší problém, máme super doručovatele a vše, co posílám, jde doporučeně. Rozhodně mi to tedy není šumafuk, naopak se starám a jistím se, kdyby se něco podobného stalo. Ztráty jen mi samozřejmě líto, i vnuka, který se těšil. Ale Vy jen kopete kolem sebe a díky vlastní nevědomosti nazýváte jiné zloději - a to žádná rada není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.