Ukončení prac. poměru

Od: Datum: 02.11.14 10:32 odpovědí: 2 změna: 02.11.14 23:41

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, ukončení pracovního poměru dohodou nebo neprodloužením smlouvy na dobu určitou, jak se bude posuzovat na ÚP co se týká podpory v nezaměstnanosti.? je to stejné ta dohoda a uplynutí prac. smlouvy na dobu určitou nebo je v tom rozdíl?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 18:15
avatar

Dobrý den. Je v tom rozdíl, protože pokud uchazeč o zaměstnání bez vážného důvodu ukončí poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem, výše podpory bude činit pouze 45% po celou podpůrčí dobu. Pracovní poměr sjednaný na dobu určitou skončí uplynutím sjednané doby, po skončení pracovního poměru se podpora nekrátí a uchazeči náleží podpora ve standartní výši. Což znamená - první 2 měsíce 65 %, další dva měsíce 50 % a zbytek podpůčí doby 45% z průměrného měsíčního čistého výdělku.

Viz. http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 23:41
avatar

Může v tom být rozdíl a nemusí – podle toho, co by bylo uvedeno v písemné dohodě o rozvázání pracovního poměru. Uvedete-li vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti, bude nárok na podporu stejný jako po skončení pracovního poměru na dobu určitou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.