Jaký je rozdíl mezi držitelem karta ZTP a

Od: Datum: 02.11.14 15:11 odpovědí: 3 změna: 02.11.14 18:28

Jaký je rozdíl mezi držiteli zdravotních karet OZP a ZTP?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 16:30
avatar

OZP = Osoba se Zdravotním Postižením
Druhy průkazů OZP:
TP osoba Těžce Postižená – osoba se středně těžkým funkčním
postižením pohyblivosti nebo orientace včetně osob s PAS.
ZTP osoba Zvlášť Těžce Postižená – osoba s těžkým funkčním
postižením pohyblivosti nebo orientace včetně osob s PAS.
ZTP/P osoba Zvlášť Těžce Postižená s potřebou Průvodce – osoba se
zvlášť těžkým funkčním postižením nebo úplným postižením
pohyblivosti nebo orientace s potřebou průvodce včetně
osob s PAS.
ID = Invalidní Důchod
Průkaz OZP nesouvisí s přiznáním stupně invalidity, potažmo výplatou
invalidního důchodu.
!OZP není ZTP!

http://portal.mpsv.cz/soc/dzp/prukaz

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lujs®
Datum: 02.11.14 17:35
avatar

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 18:28
avatar

Definice osob se zdravotním postižením -OZP

podle § 67 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů

Ustanovení § 67 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti (dále jen "zákon o zaměstnanosti"), definuje osoby se zdravotním postižením, kterým je poskytována zvýšená ochrana na trhu práce.

Osobami se zdravotním postižením jsou fyzické osoby, které jsou

orgánem sociálního zabezpečení uznány invalidními ve třetím stupni ,
orgánem sociálního zabezpečení uznány invalidními v prvním nebo druhém stupni.

Skutečnost, že je osobou se zdravotním postižením dokládá fyzická osoba posudkem nebo potvrzením orgánu sociálního zabezpečení.

Od 1. 1. 2012 již není Úřadu práce ČR umožněno vydávat rozhodnutí o uznání osobou zdravotně znevýhodněnou. Dle přechodných ustanovení zákona o zaměstnanosti platí rozhodnutí o uznání osobou zdravotně znevýhodněnou vydaná do 1. 1. 2012 po dobu, na kterou byla vydána, nejdéle však do 1. 1. 2015. Po dobu platnosti těchto rozhodnutí budou osoby zdravotně znevýhodněné považovány pro účely zaměstnanosti za osoby se zdravotním postižením podle § 67 odst. 2 písm. b) zákona o zaměstnanosti, ve znění účinném od 1. 1. 2012.

http://www.braillnet.cz/sons/docs/socprav/social3.html ZTP-se dočtete např. zde.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.