Společenská smlouva

Od: Datum: 02.11.14 14:48 odpovědí: 3 změna: 02.11.14 20:04
avatar

Dobrý den, je nutná nebo možná společenská smlouva u s.r.o., když je jednatelem i společníkem stejná osoba? Případně co v ní má být? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 15:07

Ano, i u jednočlenného s.r.o. musí být tzv. zakladatelský dokument (podrobnosti z.č.90/2012 Sb., o obchodních korporacích):

§ 8 ZOK

[Společenská smlouva a zakladatelská listina]

(1) Obchodní korporace se zakládá společenskou smlouvou. Společenská smlouva, kterou se zakládá kapitálová společnost, vyžaduje formu veřejné listiny. Společenská smlouva, kterou se zakládá družstvo podle tohoto zákona, se uzavírá přijetím ustavující schůzí.

(2) Připouští-li právní předpis, aby společnost založil jediný zakladatel, zakládá se zakladatelskou listinou pořízenou ve formě veřejné listiny.

Pokud bude s.r.o. zakládat jediný společník, musí jít k notáři, neboť zakladatelská listina musí být ve formě notářského zápisu. Zakladatelská listina obsahuje:

§ 146 ZOK

[Náležitosti společenské smlouvy]

(1) Společenská smlouva obsahuje také

a) firmu společnosti,

b) předmět podnikání nebo činnosti společnosti,

c) určení společníků uvedením jména a bydliště nebo sídla,

d) určení druhů podílů každého společníka a práv a povinností s nimi spojených, dovoluje-li společenská smlouva vznik různých druhů podílů,

e) výši vkladu nebo vkladů připadajících na podíl nebo podíly,

f) výši základního kapitálu a

g) počet jednatelů a způsob jejich jednání za společnost.

(2) Společenská smlouva při založení společnosti obsahuje také

a) vkladovou povinnost zakladatelů, včetně lhůty pro její splnění,

b) údaj o tom, koho zakladatelé určují jednatelem nebo jednateli, popřípadě členy jiných orgánů společnosti, kteří mají být podle tohoto zákona voleni valnou hromadou,

c) určení správce vkladů a

d) u nepeněžitého vkladu jeho popis, jeho ocenění, částku, kterou se započítává na emisní kurs, a určení osoby znalce, který provede ocenění nepeněžitého vkladu.

(3) Údaje podle odstavce 2 lze po vzniku společnosti a po splnění vkladové povinnosti ze společenské smlouvy vypustit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.11.14 19:46
avatar

Děkuji a není na internetu nějaký vzor zdarma? Nemohu žádný najít.

Datum: 02.11.14 20:04

o vzoru zdarma nevím, ale mrkněte na www.justice.cz do sbírek listin těchto společností:

http://www.g-s-e.cz/ready-made-spolecnosti-18

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.