Kolik stojí svatba

Od: Datum: 02.11.14 08:09 odpovědí: 11 změna: 02.11.14 16:09

Napište mi na kolik vás vyšla svatba pro 20-30 lidí.

Dávám dohromady rozpočet, chci obyčejnou, spíše levnější svatbu.

Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 02.11.14 08:13
Před sedmi lety me přišla v průměru 1000 Kč na hosta. Ale měl jsem vlastni prostory ( 100 km od baráku takže nějaký náklady na dopravu), kamaráda kuchaře, hrani z vlastni aparatury atd.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.11.14 08:31

Synova svatba letos v červnu, 35 lidí, v místě vzdáleném asi 50 km od obydlí všech svatebčanů, žádné výstřednosti - 70.000 Kč.

Datum: 02.11.14 08:55
Prvni kolem 30 v pronajatem sale od obce. Druha se stejnou zenou v hospode ve venkovnim sezeni s grilem kolem 8 a byla nestovnatelne lepsi

Datum: 02.11.14 08:58

Svadba je vždy levnější, než rozvod.

Datum: 02.11.14 09:55

Hmmm. My jsme měli svatbu v normálně otevřené hospodě sportovního klubu. Šipky, kulečník, kuželky, golf, loďky, taneční parket, celá hospoda byla naše. Zúčastnit se mohl každý kdo přišel. Bylo nás asi třicet a se vším jídlem a pitím a sportováním jsme zaplatili něco kolem 15,000. Je ale fakt, že muziku jsme měli zdarma, dorty a zákusky jsme neměli vůbec protože je nikdo nejí, koňak nebo Martini a Cinzano u nás nikdo nepije a navíc je to dost dávno. Ceny v hospodách se od té doby změnily.

Skočte do nějaké lepší hospody a zeptejte, kolik by asi tak stálo celodenní posedění s obědem, večeří a nějakým tím pivem a vínem. Nemusí to být zase tak mnoho.

Datum: 02.11.14 09:56

Nechci Vám špatně radit, ale těch 20 -30 lidí bych nechala doma. Za ty peníze, které se projedí, propijí a částečně i vyšeredí, by měli mladí pěknou dovolenou, nebo něco potřebného do domácnosti.

Lidé se najedí, napijí a nakonec stejně ještě pomluví, že se jim nelíbilo to či to. Mám sice lidi ráda a přátele také mám, ale zdá se mi to dost snobské. A kdo z příbuzných je rozumný, určitě to pochopí.

Udělala bych malou svatbu. Jen budoucí manželé, jejich rodiče, případně sourozenci. Jo a svědkové. Třeba za týden bych doma na zahradě udělala takovou zahradní párty pro kamarády, když to tedy bez oslavy nejde. Takové veselé posezení, opékání něčeho, zazpívání, třeba i zatancování v trávě, kytara, sport - třeba šipky, petank...

Viděla jsem v restauraci svatbu: nevěsta a ženich, s nimi 2 mladí lidé, patrně svědci. Všichni slavnostně oblečeni. Nikdo víc. Ani rodiče. Poseděli, pojedli, něco popili, pobavili se. A pak odešli. Určitě je nebolela ani hlava, ani peněženka.

Neschvalovala bych snoubence ve starých riflích a ušmudlaných teniskách, ale tato svatba, taková maličká a zároveň slavnostní, by se mi opravdu moc líbila.

Jinak, abych odpověděla na Váš dotaz. Myslím si, že když dáte dohromady úplně všechno, bude 50 tisíc určitě málo. Spíš bych uvažovala tak o 70. Jaga.

Datum: 02.11.14 10:17

Babuško, to víte, že jsme se snažili to "mladým" naočkovat. Bylo by mi milejší, kdyby nám řekli, že se minulý týden vzali, s láskou bych jim dala 40 000 a poslala je někam na dovolenou. Ale nedalo se jim do toho mluvit a přes moje obavy (jsem uzavřený, nespolečenský člověk) to byla moc hezká, milá, neformální svatba. Dalo se určitě ušetřit asi 20.000, ale měli, co chtěli. Navíc trvali na tom, že se náklady rozdělí na třetiny - manželata, nevěstini a ženichovi rodiče, takže to ve výsledku nebylo ani finančně náročné.

doplněno 02.11.14 10:18:

A vlastně tam byli jen novomanželé, rodiče, prarodiče, sourozenci a asi 6 nejbližších přátel. Takže malá svatba.

Datum: 02.11.14 10:05

Je krásné, když je svatební hostina - nevěsta v nádherných nadýchaných šatech (půjčovné 15 tisíc), ženich jakbysmet - plno svatebních hostů, plno jídla, pití, hudba, dobrá nálada a ... pomlouvání. Asi tak - nedělala bych drahou svatbu svatbu. Je to sice asi hrozné, když se nepozve teta bratrance ze šestého kolene, ale je opravdu zbytečné vyhazovat peníze za svatební trachtaci. Při dnešní rozvodovosti 50% procent ... Peníze budou určitě mladí potřebovat spíše na zařizování domácnosti, na výbavu pro možná budoucí děti... Tak proč to vyhodit za něco, za co vás stejně veškeré svatební osazenstvo pomluví. A jestli chcete znát rozpočet svatby pro 20-30 lidí, tak si zajděte do vaší oblíbené hospůdky, restaurace apod. a zeptejte se tam, za kolik by byli schopni udělat pohoštění. Ale minimálně 50 tisíc to bude určitě - včetně tedy všeho ostatního, jako jsou šaty, kytice, cukroví, odvozy na svatbu apod. Jinak jde ale svatba udělat i jen se svědky, rodiči. A to vyjde sakra málo. A zbytek peněz lze využít smysluplněji.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.11.14 10:46

Svatba pocet 25lidi , v restauraci to vyslo cca na 700stovek na kazdeho + litr na pronajati salu. Jinak saty , oblek , fotograf je pak na kazdem jde to poridit vse za 5tisic , ale i za 50tisic

Datum: 02.11.14 11:25

Svatba dcery stála cca 100 000 (50 lidí), chtěla svatbu, měla ji, prý aby měla nač vzpomínat, tak dnes už může jen vzpomínat, ty peníze by se hodily na něco jiného. Vemte nevěstu, dva svědky, možná i rodiče, po obřadu jděte na dobrý oběd, kávu a zákusek, ušetříte a jestli má vztah vyjít, výjde i bez svatby. V opačném případě si nachystejte 50 000 a hlavně zajistěte aby hosté nechodili v restauraci k baru, to byste se ve finále nedoplatil.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.14 16:09

10 lidí (vlastně jen nejbližší rodina a svědci), po obřadu oběd v restauraci (cca 4000 i se spropitným) a vyřízeno.

Aby nedošlo k omylu, ani já ani rodina ženy nejsou žádné socky - jen prostě máme jiné priority *frajer*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.