Co jsem, xenofob nebo patriot?

Od: Datum: 31.10.14 20:29 odpovědí: 8 změna: 01.11.14 11:08

Abych nebyl nařčen ze zaujatosti, budu věcný. Vyvraťte mi moje omyly.

V učebnici přírodopisu se učilo, že se zvířata rozmnožují, když mají dostatek potravy. Též i lidé. Všimli jste si, jak se tu mladí vietnamci začínají rozmnožovat? Tak se jim asi dobře daří. 1. Ptal jsem se známého, co vlastní železářství a potraviny, jak to jde. A říká: Potraviny musím dotovat. Jak to, ptám se, jsi neschopný? Odpověděl mi, že neprodává "trávu" pod pultem. No comment poprvé 2. Včera jsem viděl za výlohou vietnamského podvodnictví anatomický polštář, vyrobený na Slovensku, potahová látka z Německa. Polštář stál 130 Kč! Téměř to samé jsem si koupil v Lidlu za 350 Kč. No comment podruhé, jsou to prostě šikulové. 3.U nás je jedna viet prodejna s chlastem a podobným ,100 m od Penny. Panáček má černé BMW , na které byste se vy nezmohli a živí to tam zřejmě celou rodinu. Tomu říkám podnikatelský zázrak.

Vy jste to fakt nepochopili, že vás úslužně obslouží a pak se řehtají smíchy, jací jsou ti Češi pitomci?

doplněno 31.10.14 20:33:

Nevíte, za kolik jsou u nich ochotny prodávat ty staré české babice? Za dvacku na hodinu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.14 20:47
avatar

Nejsi ani jedno.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.10.14 21:15

A co Ti na nich vadí víc? To že se "rozmnožují", nebo to, že mají nové "bouráky"? Až budeš makat dvacet hodin denně, tak si třeba taky na něj vyděláš.

Jo, a ty "starý český babice" jsou rády, že jim někdo nějakou práci dá. A za kolik dělají, je jejich problém.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.10.14 21:40
avatar

Jsem s nimi v trochu blišším kontaktu, než běžný spotřebitel jejich zboží, takže si o jejich "poctivé" 20 hodinové práci nedělám iluze. Jsou úlisní, slíbí Vám cokoliv, ale jak to jde, tak Vás podrazí. Mám je už 5 let v baráku a snažím se jich zbavit. Je zvláštní, že ve stejném krámě, kde před nimi zkrachoval český prodavač (po 15 letech), nabízející běžné potraviny včetně čerstvých lahůdek (nedaleko otevřeli Lídl), Vietnamci velmi dobře prosperují. Nabízejí chleba, trvanlivé potraviny a pivo. V krámě skoro nepotkáte zákazníka, ale ani prodavače. Občas přijde cikán, vezme si z regálu sušenky a zase odejde (bez placení). Takže z legálního obchodu asi nebohatnou. Z krámu se začínají do bytů rozlézat švábi. Nemám je rád.

doplněno 31.10.14 21:49:

johnycage - nikdo to nemůže dělat jako oni, pokud není členem mafie a neprodává drogy. A věřte, že vím, o čem píšu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: johnycage*
Datum: 31.10.14 21:31

Chlape, dělej to taky tak. Budeš mít taky to BMW a nebudeš muset závidět, jako klasický český trouba.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: janplinto*
Datum: 31.10.14 21:33

Doporučuji bojovat šrajtoflí. Pokud nekoupíš, Vietcong neprodá. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.14 10:39
avatar

"...Vietcong neprodá"

Jenže jemu to nevadí, není živ z toho, co prodá oficiálně. To má jen jako krytí prodeje zcela jiného "zboží". V 500 m dlouhé, nepříliš frekventované ulici je takových krámů 5 (se zcela shodným sortimentem) a všichni prosperují i když u nich skoro nikdo nenakupuje (navzdory nedalekému Lídlu a jen o něco vzdálenějšímu Kauflandu). Samozřejmě, nejde je házet do jednoho pytle. Možná, že jsou mezi nimi i poctivci. Já mám ale zkušenost tuhle.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milan23*
Datum: 31.10.14 21:59
Je opravdu s podivem, že by tolik profitovali z té hodiny nebo dvou o kterou mají otevřeno déle než jiné obchody, nehledě na to, že tam v těch večerních hodinách přijde každý jen pro chlast, cigára a brambůrky.Žádné velké nákupy na celý týden.Rohlíky jsem u nich jednou koupil a tak smrděly rýží basmati, že jsem je hodil psům a byl raději o hladu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.14 11:08

Jsou tu k přečtení zajímavé názory. Ale myslet si , že vietnamská komunita u nás v ČR žije především z drog či jiné nelegální činnosti je mylné.

Kdyby kolikrát nebylo vietnamců, tak si na vesnici či malém městě nekoupíš nic. Často cestuji po památkách a opravdu vietnamec je jediný, kdo ti v neděli v pár tisícovém městečku prodá svačinu. Ale čech raději sedí doma a lamentuje, že si vietnamec koupil zase novou dodávku.

Zkuste si otevřít a provozovat nonstop prodejnu ve 2 lidech. Oni to dokáží.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.