Trvalý pobyt

Od: Datum: 31.10.14 10:28 odpovědí: 13 změna: 31.10.14 22:58

Dobrý den, bydlím s matkou a s dcerou v bytě, kterej je matky.Poslední dobou mě vyhrožuje, že mě odhlási z trvalého pobytu.V bytě stále bydlíme i s dcerou.Chtěla bych vědět jaká je pravděpodobnost, že jí to výjde.

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.14 10:36

Jistěže jí to "výjde". Odhlási Vás a je to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 31.10.14 10:39

No je vlastník bytu a je na ní, koho si tam nechá bydlet, ne? Ale přesné info a postup o odhlášení hledejte na své matrice!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 10:44

Ano, zrušit někomu trvalé bydliště je možné. Nejjednodušší cestou je, že se dotyčná osoba dostaví na úřad a potvrdí svůj souhlas se zrušením trvalého pobytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janys
Datum: 31.10.14 10:49

A když s tím nebudu souhlasit? A mám pocit,že je jen člen družstva.Někde jsem četla,že je odlášení možné pokud se v dotyčném bytě nezdružuju určitou dobu.

Datum: 31.10.14 10:53

Zadejte na netu Trvalý pobyt a tam vše najdete

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janys
Datum: 31.10.14 11:00

díky něco jsem našla.Je tam pokud se na adrese nezdružuju delší dobu tak mě lze odhlásit a potřebuje k tomu svědka.V bytě bydlím celou dobu.Tak uvidíme co vymyslí.Ještě si někam zajdu pro více info.Jinak díky

Od: uska®
Datum: 31.10.14 11:27

Já bych si zašla pro více informací k tomu, jak si sehnat vlastní bydlení. Nemůžete nutit vlastníka bytu, aby vás tam nechal. Myslíte, že takové násilné spolužití vám přinese radost a pohodu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 11:48
avatar

Žádná, Vaše matka by musela prokázat, že v bytě nebydlíte.. Úřad trvalý pobyt pobyt na žádost vlastníka zruší pouze v případě, že dotyčná osoba objekt neužívá (nebydlí v bytě). Viz zákon o evidenci obyvatel, §12, odst. 1 písm. c)

Proč Vám matka vyhrožuje zrušením trvalého pobytu? Já bych asi hledala způsob, jak vztah s matkou zlepšit, případně bych si našla samostatné bydlení ...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: janys
Datum: 31.10.14 11:49

to určitě není, ale jsem matka samoživitelka a pracuju na poloviční úvazek.Výplata nic moc a kór když malá onemocní tak penize jsou děs.Sotva bych z toho zaplatila nájem bydlet někde sama.

doplněno 31.10.14 11:52:

nejsme schopné najít stejnou řeč, aby to klapalo.Je to hodně o penězích atd.

Datum: 31.10.14 12:11

tak jste dospělá, založila jste si vlastní rodinu, měla byste tedy stát na vlastních nohou. pokud ne, buďte ráda, že vám vaše matka pomáhá a zařiďte se tak, abyste ji zbytečně nedráždila. jinak vám opravdu nezbyde nic jiného, než si najít vlastní bydlení. na drbacích serverech pro maminy se občas najde nějaká mamina, která shání spolubydlení, asi to není ideální, ale co jít tímhle směrem?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.10.14 17:40
avatar
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej! Neznáš?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 31.10.14 22:49
avatar

Platíte matce půlku výdajů na nájem? Stravujete se s dcerou za své nebo berete vše od matky? Je to o penězích,to máte pravdu,ale nepíšete,jak tam vlastně spolu hospodaříte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 31.10.14 22:58
avatar

Na Vaše odhlášení trvalého pobytu na úřad by potřebovala svědky (myslím že tři, nejlépe z domu), kteří potvrdí, že se tam nezdržujete.

Spíš ale popřemýšlejte, proč "vyhrožuje", jestli by nebylo lepší vylepšit vztahy s maminkou nebo se odstěhovat dobrovolně. Není rozumné být jako potomek rodičům přítěží (asi nejen finanční), navíc ještě když jste ji udělala babičkou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.