Paragraf 6,7,9 nebo i 8?

Od: Datum: 30.10.14 21:10 odpovědí: 3 změna: 30.10.14 21:41

Dobrý den

Může elektrikář s paragrafem 6,7 a 9 provádět elektro práce pro jinou firmu než je zaměstnán? Tato firma není elektro, ale pozemní stavitelství. Měl by od této firmy smlouvu jen na určitou jednorázovou práci. Nebo ten dotyčný elektrikář musí mít paragraf 8?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.14 21:25
avatar

Dle mého názoru by ten paragraf 8 mít měl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 21:36
avatar

Dotaz je trochu obecný a chtělo by trochu blíže specifikovat o jakou práci a jaký pracovně-právní vztah půjde, ale kdybychom šli do důsledku, mohl by tam nastat rozpor, pro práce dělané dodavatelským způsobem (já osobně to chápu tak, že se jedná i o smlouvu o dílo), by měl být paragraf 8.

Ovšem realita je taková, že vyhl 50/78, které se uvedené paagrafy týkají, má v souvislosti s dnešní dobou mnoho mezer a nedostatků, je psaná na tělo socialistickým poměrům a navíc nikdo nikdy nebude řešit, co má dotčný za pargraf, když někde drátuje světla a zásuvky. Možná by to někoho mohlo napadnout, půjde-li o práci na VN, ale to se, předpokládám, konat nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 21:41

Podle mě by měl mít §8,což je dodavatelkým způsobem.

http://elektronika-me-hobby.m…nice-dle-vyhlasky-50-1978.php

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.