Ochranná lhůta

Od: Datum: 30.10.14 17:36 odpovědí: 8 změna: 30.10.14 19:13

Dobrý den. Jsem ve zkušební době, otěhotněla jsem . Dostala jsem neschopenku od gynekologa a když jsem ji poslala do práce hned mi volali že za 14dní se mnou rozvážou prácovní poměr . Chtěla jsem se zeptat jaká je ochranná lhůta? Dříve jsem pracovala 8 let v obchodě.Chtěla jsem zkusit něco jiného tak jsem přešla do jiné práce. Ted se bojím že nebudu mít nárok na peníze. Scháním si brigádu abych si něco vidělala,penízky se budou hodit :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 30.10.14 17:40

pokuď jste ve zkuš. lhútě, zaměstnavatel s vámi múže rozvázat prac. poměr bez udání dúvodu, zde se nevztahuje ochr. lhúta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 17:49
avatar

Pokud bude nemocenka pokračovat i po ukončení pracovního poměru , bude Vám nemoc proplácet ČSSZ ,

ve zkušební době Vám může zaměstnavatel kdykoliv zrušit pracovní poměr i bez udání důvodu.

doplněno 30.10.14 18:50:

to - ivzez - nechytejte mě prosím za slovíčko -

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 18:17
avatar

Ne kdykoli, pokud paní onemocněla, tak nesmí zaměstnavatel ukončit po dobu nároku na náhradu mzdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mtrmkmkm
Datum: 30.10.14 18:37

Ano,to vím že může ukončit prac.poměr se mnou. V pondělí si jedu pro výpověd. Ale nevím zda budu mít nárok na nějaké peníze na pracáku? Tam se budu muset jít nahlásit až dostanu tu výpověd a na gynekologii ukončím neschopenku.

Datum: 30.10.14 18:22
avatar

Neschopenka ve zkušební době vede téměř jistě ke zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Zaměstnavatel může po prvních 14 dnech nemoci pracovní poměr zrušit bez ohledu na těhotenství i nemoc.

"Nemoc se neproplácí", nemoc se léčí. Bude-li nemoc pokračovat po skončení zaměstnání, budete mít nárok na nemocenské, které bude vyplácet OSSZ.

Ochranná lhůta z hlediska nároku na peněžitou pomoc v mateřství (PPM, dávka nemocenského pojištění) činí tolik kalendářních dnů, kolik dnů trvalo poslední nemocenské pojištění (zaměstnání), max. však 180 kalendářních dnů.

Přesné informace ke své situaci byste měla zjistit na OSSZ v místě sídla zaměstnavatele.

Případnou brigádu vždy předem konzultujte s ošetřujícím lékařem! V době pracovní neschopnosti budete i po skončení zaměstnání povinna dodržovat léčebný režim (kontroly chodí i během víkendů a svátků) i dobu vycházek (max. 6 hodin denně).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mtrmkmkm
Datum: 30.10.14 18:41

Neschopenku nebudu muset mít když nebudu zaměstnaná ,ne? Mám v plánu že hned po Té výpovědi zajdu na gynekologii zrušit neschopenku..

Datum: 30.10.14 18:44
avatar

Pokud nechcete peníze za nemocenku tak ji zrušte , ale nemoc může pokračovat i po výpovědi , to znamená že bude proplacena i nemocenka po výpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 19:13
avatar

Ukončíte-li po skončení zaměstnání neschopenku, můžete se připravit o peníze a o možnost zvolit výši a délku výplaty rodičovského příspěvku. Nebudete-li mít nárok na PPM, mohla byste na neschopence zůstat až do porodu a následně byste mohla volit variantu RP.

Jinak se může stát, že budete mít nárok "jen" na rodičovský příspěvek od porodu do 4 let věku dítěte bez možnosti změny ...

Nemocenské není příliš vysoké, ale pořád lepší, než zůstat bez příjmu (na brigády, které lze ukončit během dvou týdnů, moc spoléhat nemůžete) ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.