Jak naložit s municí?

Od: Datum: 30.10.14 15:50 odpovědí: 10 změna: 31.10.14 22:40

Ahoj. Při vyklízení jednoho prostoru u známích, jsem při vyhazování věcí do kontejneru, ve sběrném dvoře, našel v jedné z krabic, krabičku s kartriží 25 ks, 9mm Lugerů. a 4 ks nábojů do brokovnice 12 Black Star, vše od Sellier a Bellot. Jaký nejlepší a ,,bezproblémový,, postup zbavení se toho, byste poradili? Nechci to jen tak nějak vyhodit. Ale, ani cokoliv nějak vysvětlovat Pomahačům a sloužičům. Tady bych cítil zádrhel. Díky za rozumné odpovědi. Ahoj.

doplněno 30.10.14 16:03:

To využití muniční amnestie, se opravdu jeví jako dobrá rada a rozumný nápad.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gazda
Datum: 30.10.14 15:52
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 30.10.14 15:53
avatar

Poradili? Pokud nejsi z okolí Vrbětic, tak zanést na PČR. Nic rozumnějšího mě nenapadá. Nebo je položit na nějaké místo a anonymě zavolat na policii a informovat je o nálezu.

Doplněno: s tou amnestií jak píše gazda to je optimální, já myslel, že už skončila.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sam51*
Datum: 31.10.14 08:19
Zdravím Ohneto,přikláním se k Vámi zmíněné anonymitě ! Můj děda našel po Maškarádě-Révoluci kolem r.2005 funkční 6ti raný bubínkový kolt při toulání se loukama a sběru léčivých rostlin. V dobré víře jej šel odevzdat na PČR ! Si pěkně naběh ! Kolt měl vybroušené číslo ! Ač mému dědovi bylo 86 let a měl brýle-čočky jak dna od půllitrů-po operacích šedého zákalu obou očí,musel si projít Xmi výslechů naší slavné PČR ! Dodnes mám potvrzení,které dědovi o předání zbraně PČR vydala schované. Dodnes nechápu a ani děda,který byl v padesátých letech u dopravní policie 10 let,nechápal,proč tolika výslechama musel projít ! Myslela si PČR,že napůl slepý,ohnutý stařík,který i při čtení novin musel kromě brýlých,jak dalekohledy,používat velikou lupu,že snad děda přeskakoval pulty peněžních ústavů s koltem v ruce? Či snad na kole přepadával benzínky? Asi jo. Děda mi tehdy řek,Měl jsem se na to vysrat a někam to hluboko zakopat,nebo hodit do nedalekého,zatopeného lomu. Řekl,To je horší,než když jsem byl u dopraváků. BUĎ ZAKOPAT,nebo ANONYMĚ DORUČIT NA PČR ! Za ty popotahovačky to nestojí ! Sam.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 16:29
avatar

A jakýpak problém u pomahačů? Vyklízel jsem někomu dům ,byt,půdu... a nalezl jsem tyto náboje ,není to nic co by mohlo vybuchnout,jinak bych Vás zavolal a počkal až přijedete na místo s pyrotechnikem!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ju®
Datum: 30.10.14 17:41

Je určitě plno sportovních střelců ve Vašem okolí stačí se jen zeptat a směnit za něco dobrého, nebo chrániči...

doplněno 31.10.14 20:46:

Pokud by jste chtěl dodržeti literu zákona /mám dojem že se jmenuje zákon o zbraních a střelivu / - který hovoří že držení více jak xx kusů munice stejné ráže se považuje za nedovolené ozbrojování tak jedině: dnes jsem našel při úklidu půdy a bez zbatečného prodlení jsem vám to donesl na služebnu...pomahači zaprotokolují, aktivní by se mohljít chtít podívat - kde...

doplněno 31.10.14 20:51:

hernajs teď to čtu že jste to vyřešil...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.10.14 19:29

Ale, zmínka o Sportovních střelcích to rozhodla. Vlastně znám takové. Oni si to kluci už na střelnici užijou. Díky za tipy.

doplněno 31.10.14 19:29:

Tak ona záležitost, byla k oboustranné spokojenosti vyřešena. Hoši si s ,,tím,, poradí. Ahoj a díky za vyjádření názoru.

Od: taxxi
Datum: 30.10.14 20:24

Takové upozornění, i přesto, že by se to takhle řešit nemělo (správně by se měla zavolat PČR )..

Jste si jistý, že to bude někdo na střelnici chtít? Ty brokové možná ano, ale LUGERy.. Záleží, jak dobře se znáte. Jenom málo střelců by stálo o náboje neznámého původu (neznámého skladování)..

Každý svého štěstí strůjcem, já osobně bych ty náboje nechtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.14 08:38

Pokud to jsou jenom náboje, pak odnést na policii. Pokud jsou x let staré, tak asi jen de..l si s nimi na střelnici zastřílí jen aby ušetřil pár set korun! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.10.14 19:32

Já bych věděl jak likvidovat, jinak na nejbližší střelnici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 31.10.14 22:40

Zdravím, odevzdejte je na nejbližší služebně PČR. Náboje nejsou zbraň, nebude problém. Staré střelivo Vám stejně nikdo na střílení nevezme, je totiž nebezpečné (můžebýt originál, ale také přebíjené), nejistý stav a pod. Taková selhavka v pistoli není nic dobrého a pokud za kulkou které nepustila hlaveň pošlete další, tak asi víte co se stane. Divím se, že v krabici nebyla zbraň, ale střelivo ano, ale vše je možné. Není to tak dávno, co žena volala pyrotechniky kvůli mlátičce, která byla plná .22LR a taky z toho nebyla kovbojka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.