Jak se bránit.?

Od: Datum: 30.10.14 10:50 odpovědí: 8 změna: 30.10.14 11:40

Dobrý den, někdy v létě byla před diskotékou menší rvačka u které došlo u jednoho kluka k ublížení na zdraví(lehký otřes mozku, odštíplý kus zubu a neschopenka 8dnů), já jsem u toho byl, nicméně klukovi jsem nic neudělal, chlapi co to způsobili, nebyli z města, tudíž je nikdo neznal, mě ano..Takže mě k tomu svědci nahlásili, ted mi přišel dopis od policie, že obviněný z ublížení na zdraví Petr ... se má dostavit k výslechu..Nakonec to vše nevím proč hodili na mě, netuším proč..že jsem klukovi ublížil já. Jak se bránit, když jsem mu opravdu nic neudělal.? Příjde mi to hodně nefér, nechci zbytečně pykat za něco co jsem neudělal..Můžou mi to takhle opravdu neprávem dokázat.?!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 30.10.14 10:54

no pokud jim neprokážeš opak...hlavně si nevymejšlej...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr147
Datum: 30.10.14 10:58

Není co si právě vymýšlet

Datum: 30.10.14 10:59
avatar

Neděste se, protože můžete být jako svědek, stejně tak, jako účastník.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petr147
Datum: 30.10.14 11:02

Je tam napsáno jako já obviněný z ublížení na zdraví..Byli tam kamery, tak jsem si řikal, ano tak to je v pořádku, jasně uviděj, že jsem to neudělal,ale nakonec kamerový záznam neexistuje..Proto už trochu strach mám :(

Od: buss
Datum: 30.10.14 11:04

Tazatel píše ...ted mi přišel dopis od policie, že obviněný z ublížení na zdraví Petr ... se má dostavit k výslechu..
že by si spletli adresy a poslali předvolání pro jiného?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.10.14 11:00

Jak, kdo hodil? A co na to poškozený, koho uvedl jako pachatele? Žádný výslech a hned obviněn? Otázka tedy, co na to svědci (hledat své) a poškozený. Otázkou je též, jak byl tím zraněním omezen, délka léčení není jediný argument. Když, tak si vzít advokáta. Nahlédnout do spisu. Práva a povinnosti jsou v trestním řádu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petr147
Datum: 30.10.14 11:07

Svědci to podle policie uvedli..No pokud i po výslechu budou tvrdit, že jsem to já byl, tak si advokáta určitě opatřím, ale i tak je to nespravedlivé a pořád to nepobírám..Nikdy jsem nikomu nic neudělal..Jaký je třeba za tohle trest, když to v jiném případě prokážou.?

Od: 111®
Datum: 30.10.14 11:40

podívej,pokud vezmeš předvolání, máš právo nahlédnout do spisu, co kdo vypověděl! druhá možnost je, pokud nebudeš jen v náznaku souhlasit se zápisem tvé výpovědi, tuto odmítni podepsat, a požádej o přidělení advokáta! To je tuším pak bezplatné, ale jistý si nejsem...a pak ti advokát poradí jstli podepsat nebo nepodepsat výpověď.

Správně by tě podle presumce neviny neměli předvolat jako pachatele ale jako svědka k podání vysvětlení a pak tě teprve mohou obvinit!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.