Odchod z práce - vybraná dovolená

Od: Datum: 29.10.14 19:22 odpovědí: 5 změna: 29.10.14 23:04

Dobrý den,

chtěl bych odejít z práce, však mám vybranou dovolenou do konece roku.

Kdybych dal třeba výpověď 6.11, jak se to bude počítat dovolená? Napíše se datum o 3dny zpět (nárok na dovolenou za měsíc listopad a prosinec, kterou mám vybranou)?

Nebo se odečte z poslední výplaty poměrná část za 3dny?

Poté bych se chtěl zeptat, jak je to když někdo odejde ze začátku měsíce, zda zaměstnavatel za něj musí zaplatit pojištění za celý měsíc nebo jen za poměrnou část v měsíci?

Děkuji pěkně


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.14 19:36
avatar

Nejčastější řeešení je, že vám zaměstnavatel strhne z poslední výplaty proplacenou dovolenou za dobu, po kterou u něj už nebudete pracovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mate59
Datum: 29.10.14 19:38

pojištění zaplatí jen za poměrnou část měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 21:19
avatar

Ještě ohledně toho pojištění: jak na OSSZ, tak na zdravotní pojišťovně jsou zaměstnanci registrováni od počátku do konce pracovního vztahu. Takže úřadům je jasné, za které dny mají očekávat pojistné. To se vypočítá jako procenta (pro každý úřad jiná) z hrubé mzdy, kterou jste za měsíc nebo jeho část vydělal.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.14 22:39

Předpokládáte, že se se zaměstnavatelem dohodnete na ukončení pracovního poměru? V případě normální výpovědi vás totiž tyto otázky vůbec trápit nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 23:04
avatar

Dáte-li 6. listopadu výpověď, začne 1. prosince běžet výpovědní doba a zaměstnání skončí 31. ledna 2015. Odpracujete-li v lednu ještě 21 pracovních směn, vznikne Vám nárok na jednu dvanáctinu dovolené z r. 2015.

Pozor, "zpětně se nic nenapíše". Chcete-li skončit dříve, musel byste zaměstnavateli písemnou výpověď doručit do 31. října (do pátku). pak by zaměstnání skončilo 31. prosince.

Poslední možností je dohoda o rozvázání pracovního poměru k určitému datu. Dohodu je možné uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany.

Nebude-li zaměstnavatel souhlasit s návrhem dohody, budete muset ještě odpracovat celou výpovědní dobu.

––––– Pokud se se zaměstnavatelem o skončení dohodnete, odvede zaměstnavatel zdravotní pojištění pouze do data ukončení zaměstnání.

Od následujícího měsíce byste si musel zdravotní pojištění hradit sám (nebo se zaevidovat na ÚP).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.