Výpověď na rodičovské dovolené

Od: Datum: 29.10.14 14:29 odpovědí: 2 změna: 29.10.14 15:27

Dobrý den, můžu dát výpověď na rodičovské dovolené?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.14 14:49
avatar

To, že jste na rodičovské dovolené výpovědi z Vaší strany nijak nebrání.

Výpověď musí mít písemnou formu a musí být doručena druhé straně, jinak je neplatná. I v tomto případě však platí, že pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby, která činí minimálně dva měsíce a začíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po měsíci, v němž byla druhé straně doručena výpověď a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce.

Skončit pracovní poměr přímo v den, který Vy sama chcete, je možné, pokud by s Vámi zaměstnavatel byl ochoten uzavřít dohodu o ukončení pracovního poměru k určitému dni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 15:27
avatar

Zaměstnanec může dát výpověď kdykoliv – i v době nemoci, mateřské nebo rodičovské dovolené. Zaměstnavatel by v ochranné době mohl dát výpověď jenom podle § 52 písm. a) až b).

Doručíte-li zaměstnavateli písemnou výpověď do 31. října (do pátku), skončí pracovní poměr 31. prosince (nemáte-li v pracovní smlouvě sjednánu delší výpovědní dobu).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.