Nejodolnější kufr

Od: Datum: 28.10.14 17:11 odpovědí: 3 změna: 29.10.14 11:02

Dobrý den,

chci si koupit nový kufr. Doteď jsem měla vždy látkový a chci zkusit skořepinový.

Chtěla bych investovat možná do 5000 Kč, ale aby za to kufr opravdu stál. Někde jsem četla, že skořepina praská.

Taky počítám s tím, že si zrovna koupím obal na kufr, protože zacházení s kufry na letišti je různé...

Co myslíte,je skořepina dobrá volba nebo raději látkový?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.14 22:18
avatar

Myslím, že úplně nejodolnější kufry dělá firma Pelli, i když jsou určené spíš na elektroniku, ale cestovat se s nima taky dá. Třeba http://www.kufry-svitilny.cz/…ajici-kufr-0019428038427.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janap*
Datum: 28.10.14 22:50

Já už bych do skořepinového kurfu neinvestovala. Můj drahý a značkový kufr hned po první cestě vypadal jak z popelnice, odřený a poškrábaný.Obal je dobrá volba, ale nezabrání prasknutí. Můj kufr cestou do NY utrpěl tolik prasklin, že je na vyhození. Naštěstí jsem měla pojištění zavazadel. Kamarádká má kufr - kombinaci látka a skořepina. Plast (skořepina) je v horní části u držadla asi do 1/3 výšky kufru. Zbytek přední části (víka) je látková.Tento kufr zatím přežil bez úhony vše. Ani nebyl drahý. Střední velikost asi 2.000 Kč.

Jinak ještě mohu poradit, případné poškození kufru vždy hned reklamovat na letišti u přepážky Baggage cliam. Letecké společnosti většinou řeší reklamace hned a škodu nahradí. To však neřeší Vaší investici do drahého kufru. Přeji šťastnou ruku při výběru.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: atevih
Datum: 29.10.14 11:02

než dát za kufr 5000, který Vám na letišti totálně zničí (když nepraskne, upadnou kolečka), tak si raději koupím 6x látkový, a nebo jednou látkový za cca 2000,-Kč, ale s paragonem, abych měla na letišti pak co reklamovat :) To se sice dá i s tím drahým, ale kolečka, nebo držadlo, (můžou upadnout i po převzetí a za to už aerolinky nenesou odpovědnost.)

A na co drahý kufr, když na něj chcete obal? Kupte si hezký obal a funkční kufr, i když nebude zrovna moc nóbl (mně vždycky záleží hlavně na kolečkách a na madle, jak se s ním manipuluje).

Můj syn doletěl se skořepinou do Kanady (přes 5 letišť) tak, že všechny věci měl ve vnitřním látkovém obalu a po skořepině nezbylo ani památky :( , a o čouhající dráty si po převzetí "zůstatku" roztrhl kalhoty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.