SKOLIOZA-KORZET omdlévání

Od: Datum: 02.02.15 18:18 odpovědí: 9 změna: 03.02.15 12:58

Dobrý den. Je mi 13 let a před vánocema jsem dostala korzet na skoliozu. Viditelné to nemám, ale do strany páteř mám celkem dost...

Jenže já se v tom korzetu dusila, pak mi začla téct krev z nosu a pak jsem omdlela... Zkoušela jsem to za týden,... to samé,.. a pokaždý, když si ho vezmu, tak mi je příšerně špatně a příští den nemůžu do školy, je mi mdlo celoou dobu. Tak jsem h onenosila od té doby - pokaždé stejné a nehodlám furt omdlévat. Doktorka to ví a je jí to úplně jendo, když tp tak vezmu!

Ale mám strach - prej se mi bude bortit páteř. Lidi, co mám dělat? Nechci bejt na vozíku a ani omdlévat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.15 18:26
avatar

A nepomohlo by ti, kdy tě mamka nechala jeden po nasazení korzetu doma, abys nemusela do školy? Třeba by sis na něho zvykla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 18:27
avatar

Chceš nám říct, že jsi několikrát omdlela a dusila se a rodiče to nijak neřeší? Divné.

Promluvila bych s rodiči a zašla k jinému odborníkovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublinka*
Datum: 02.02.15 18:35

No mamka to taky řeší, dneska jsme se o tom bavily, ještě měla shúzku v kanceláři, tak až přijede, tak se budeme o tom bavit.. :/

Od: zztop*
Datum: 02.02.15 19:04

Hele korzet jsem kdysi měl taky nosit. Hrozná věc. Poprvé to nebylo ono taky jsem se dusil, ale neměl jsem ho na sobě tak dlouho abych omdlel teda. Pak ho trochu nějak upravili a bylo to lepší. Ale stejně jsem ho nikdy v podstatě nenosil. Ochablé svalstvo k tomu a vypadám dnes v 31 letech jak vypadám. Quasimodo hadra. Takže to hlavně vyřeš a nos ho. A jak píšeš, že je to doktorovi jedno záleží co je mu jedno. Jestli to že ho nenosíš to je fakt to mu může být jedno to je rozhodnutí tvoje případně rodičů. Jestli mu je jedno, že v něm omdleváš měl by to aspoň zkontrolovat. On tě ten korzet holt bude omezovat, protože teď sedíš, chodíš a hýbáš se špatně a to ten korzet napravuje tím, že tě omezuje a podporuje správné držení těla.

Snad jsem to aspoň trochu dobře napsal.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: hm®
Datum: 02.02.15 19:47
avatar

Na skoliozu korzet? Dřív na to byl "nápravák", učeně řečeno "zvláštní tělesná výchova". Chodíš na něco takového? Bývalo to tak dvakrát týdně hodina. Obecně se podobné problémy považovaly nejčastěji za potíže související s ochablým svalstvem (břišním, zádovým), bylo potřeba ho natrénovat, páteř (a celou kostru) protáhnout, vyrovnat, přiměřeně rozhýbat. Korzet v tomto ohledu situaci snad jedině zhorší (pokud tedy už nejsi v nějakém extrémním stádiu, odkud stejně není pomoci).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublinka*
Datum: 02.02.15 20:36

ANO, KORZET! :(
NA ŽÁDNÉ CVIČENÍ NECHODÍM :( ...NIKDO O NIČEM NEŘÍKAL
A MAMKA MÁ HDONĚ ZNÁMÝCH, A JEJICH DĚTI TO TAKY MAJÍ A HOLKA OD 6 LET KORZET, JE JÍ 17 A PREJ ZNIČENÝ DĚTSTVÍ A ZÁDA NEPOMOHLA! :( Chce se mi brečet...

Datum: 03.02.15 12:58
avatar

Ale no tak.. hodně známých a jejich dětí to taky mají.. Zkažené dětství.. Omdlévání a teče krev z nosu? Na každém šprochu pravdy trochu, ale přijde mi, že to trošku přitaháváš za vlasy.

V živově jsem neslyšela o nikom, kdo by po nošení korzetu měl příznaky jako píšeš, že máš ty. Ale budiž, pokud je ti moc těsný, je třeba korzet upravit tak, aby ti jeho nošení nevadilo. Např. vyříznout větší otvor pro hrudník. Ty jsi jediný člověk, který lékaři může říct, jak se v korzetu cítí a co je kde třeba upravit.

Když si na něj zvykneš, tak ani nevíš, že ho máš na sobě. Já ho nerada nosila, protože se mi ve škole hloupé děti posmívaly s tím, že nosím krunýř a já chtěla být "normální". Dneska už ty korzety ani nevypadají tak ošklivě, jako tenkrát - polepovali jsme si je alespoň samolepkami.

Doporučuji, jako většina zde diskutujících, změnit ortopeda a najít si šikovného fyzioterapeuta. Není možné, aby ti nepředepsal nějaké cvičení - rehabilitace. Bez toho to nejde.

Korzet není k ničemu, je to velmi dobrý podpůrný prostředek, ale to cvičení je klíčové, protože pod korzetem ochabuje svalstvo a ty si potřebuješ vytvořit "svalový korzet", který páteř udrží. Dokud jsi mladá, kosti se ti teprve vyvíjí = ideální čas srovnat páteř co nejlépe. V dospělosti jsou již kosti tvrdé a už se toho moc korigovat nedá.

Dříve se jezdilo na každoroční 2měsíční pobyty do lázní. Jezdila jsem od svých pěti let. Třeba Hamzova dětská léčebna v Košumberku. Spousta super zážitků a v podstatě bezstarostného dětství.. Tam se ta záda vždycky zlepšila a člověk měl cvičit doma. Jenže celý zbylý rok, bohužel žádná kontrola.. V dnešní době dle slov bývalé spolužačky, se chodí cvičit již s malými dětmi průběžně celý rok (ne jen nárazově intenzivně dva měsíce v roce) a říkala, že výsledky jsou velmi velmi znát. Tu mou oblíbenou léčebnu např. nemá ráda, není prý s jejich výsledky spokojená.

Takže mamince řekni, že to chce jiného ortopeda i fyzioterapeuta a ten korzet je třeba upravit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zelenydabel*
Datum: 03.02.15 06:56

nevím jestli je to ještě aktuální ale doporučuji návštěvu dobrého fyzioterapeuta. Musí být ale dobrý. Cvičení bude bolet ale prostě ti tu páteř narovná. Potom začít cvičit cviky na posilování zad a moc nesedět na zadku. Pokud musíš dlouho sedět, kup si třeba takové ty podpolštáře...to už ti ale fyzioterapeut poradí.
Znám jednu dobrou v Ostravě. Pokud to máš do Ostravy blízko, tak ti pak na ní napíši kontakt.

Korzet je fajn věc ale v ničem nepomůže. Důležité je cvičit a návštěva specialisty, který ti narovná záda. Jsi mladá a asi tak do 30 let je ještě náprava možná, pak už to jde obtížně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fifa*
Datum: 03.02.15 12:03

řekni mamce,at změní doktora,ortopeda.Je nějakej divnej,když ti ani neřekl,že na to je obyčejné cvičení.Dokonce i letní tábory.Obyčejné cviky na žíněnce.Ortopedů je všude dost tak at se alespon pozeptá jiného.Když ani neřekl nic o cvičení.To bude doktor asi z nějaký .rdele,kde lišky dávají dobrou noc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.