Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
Chtěl bych se Vás zeptat, když je osoba svéprávna a má na sebe exekuce a strhávají té osobě z důchodu určitou částku a následně se stane nesvéprávná, tak může i nadále ten exekutor strhovat z toho důchodu té osoby nesvéprávné nebo ne?
Rozhodující není současný stav, ale stav osoby při nařízení exekuce a tedy ano může tato exekuce probíhat i nadále.
Ale přece když se nazná, že ta osoba trpěla poruchou a nebyla schopná trvale podepisovat smlouvy, tak musí být i exekuce neplatná ne? a nemůou strhovat peníze?
Pokud vím, neuzná soud nikoho nesvéprávným zpětně. V době, kdy byly smlouvy uzavřeny, byla osoba svéprávná.
I v případě, že smlouvu uzavře nesvéprávná osoba, má druhá strana nárok na úhradu poskytnutého plnění. Takovou smlouvu je ale možné ukončit bez sankcí, přestože byla sjednána se závazkem na dobu určitou.
nejsem odborník přes exekuce, logicky souhlasím s přechozími příspěvky.
Když si berete půjčky jako svépravný, tak musíte platit. Jedině když budete při podepisování půjček nesprávný, tak se dluhy dají nějak zrušit. Prostě rozhodující je stav, při kterém se půjčky podepisovaly. Určitě máte smlouvy o půjčkách či o splácení věcí s datumy. Rozhodující je datum, zda před nebo po stanovení nesvépravnosti
Další poradci mě určitě doplní přesněji, najde se poradce s příslušným paragrafem z exekučního zákona?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.