Ošetřovné na dítě nebo nemocenská?

Od: Datum: 25.10.14 18:28 odpovědí: 4 změna: 26.10.14 18:32

Ahoj,nemocněl nám pětiletý syn angínou.Nepomáhalo mu domácí léčení a antibiotika,tak jsme ho odvezli do nemocnice,kde si ho nechali na Jipce.Manželka měla před odvozem do nemocnice, ošetřování na dítě,v nemocnici však se synem musela zůstat,pobyt bude něco okolo týdne.Řekli nám,že pokud je manželka v nemocnici se synem,musí v práci nahlásit nemocenskou jako kdyby marodila ona,tedy ne ošetřování na dítě,které je samozřejmě vyýhodnější.Věděl by někdo jak to je?dík moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.14 19:45

Můj názor je,že tohle bude vědět znalá a zkušená mzdová účetní,pokudji manželka nebo někdo blízký má. Návštěva,příjemní oslovení a malá pozornost udělá více než dotaz tady,kde asi taková pracovnice nebude. Já osobně bych odpověď musel hledat na webu peníze nebo měšec,popř. v zákonech. Ale to každý.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.10.14 20:34
avatar

Jak by asi zaměstnavatel mohl omluvit "ošetřování člena rodiny" v případě jeho (toho člena) hospitalizace? Na dobu hospitalizace bude mít manželka neschopenku. Ošetřovné není výhodnější než neschopenka, jen se vyplácí hned od prvního dne. Pro ošetřovné je navíc kratší podpůrčí doba — 9 kalendářních dnů ...

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 26.10.14 18:32

Nemocenská to jsou první tři dni zdarma a proto je nevýhodnější.Jak jsem psal celková doba nemocenské nebo ošetřování nepřesáhne 9 dní.

Datum: 26.10.14 03:42

podle zákona o nemocenském pojištění se po dobu hospitalizace ošetřované osoby staví podpůrčí doba ošetřovného a výplata dávky za dny hospitalizace nenáleží. pokud je vaše manželka v nemocnici hospitalizovaná spolu s dítětem jako doprovod, nemocnice jí na tu dobu vystaví neschopenku.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.