Pracovní úřad

Od: Datum: 23.10.14 22:35 odpovědí: 4 změna: 24.10.14 08:01

dobrý den,kamarád se nedostavil na úřad práce na domluvenou schůzku a bylo proti němu zahájeno správní řízení,byl vyhozen z UP,nedostavil se tam ani po té,co obdržel tuhle zprávu a nijak to neřeší a nadále je bez práce,ani se nenahlásil na zdravotní úpjištovnu-jaký postih mu hrozý.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.14 22:40
avatar

Dobrý den. Pokud byl sankčně vyřazen z ÚP, pak se může opět zaevidovat až po 6ti měsících. To znamená, že je povinen si sám hradit zdravotní pojištění každý měsíc, dokud si nenajde zaměstnání, nebo se nebude moci zaevidivat zpět na ÚP. Pokud nebude zaměstnán a ani zaregistrovaný na ÚP a nebude si platit zdravotní pojištění, které je povinné, vznikne mu na pojistném dluh a ten po něm bude zcela jistě vymáhán, včetně penále. Pozor na to, často se stává, že to dojde až k exekuci...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.10.14 22:56
avatar

Zdravotní púojišťovna to nějakou dobu nechá tak a po nějaké kontrole třeba i po několika mu naúčtuje celou dlužnou částku plus penále. Poraďte kamarádovi, aby se pojišťovně přihlásil jako OBZP a hradil pojistné.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.10.14 06:41
avatar

Prostě ten chlapík bude bez koruny. Nechápu, jak to někdo může takhle úmyslně pohnojit. ÚP ho nyní nepřijme a tím za něho stát ani nebude hradit POVINNÉ zdravotní pojištění. To činí 1.148 Kč měsíčně. To si tedy kamarád bude muset platit sám.

Pojišťovny bývají mazané. Nechají to dlouho dobu spát, klidně i několik let, žádné upomínky, žádné ZAPLAŤ! A zčistajasna přijde "velký třesk". Kolega v práci také po nějakou dobu neplatil. Po několika letech se už smál, jak nad nimi vyzrál, že na něj zapomněli, když náhle mu přišlo, že je povinen zaplatit okolo 70 tisíc. Je u toho velké penále a jinak započítané kdeco. Ale je to tak. Nezbylo mu, než si vzít na to půjčku a zaplatit. Byla to ovšem jeho blbost.

Proto bych radila, buď opravdu urychleně najít práci, /zdrav. bude hrazeno z jeho výdělku/, což ale není snadné. Nebo si skutečně platit sám. Ale nejhorší možnost je dělat mrtvého brouka. To by jednou něco zažil. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.10.14 08:01
avatar

Ulibko, kolegyně ti napsaly přesně a úplně všechno. Já jen dodám, že takhle začíná cesta k bezdomovectví, ke ztrátě domova. Chvíli mu budeš pomáhat a živit ho a pak zjistíš, že to nezvládáš a dáš mu na vybranou. Když se vydá špatnou cestou, na jejim konci je útulné místo mezi bezdomovci. Navíc, jeho bude stát stíhat za dluhy.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.