Nahrazení kupovaného zboží

Od: Datum: 23.10.14 20:11 odpovědí: 3 změna: 23.10.14 23:14

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jsem student střední školy obchodní a mněl jsem praxi v soukromé firmě která prodávala elektro a stávalo se občas, že přišel nějaký zakázník který taky podnikal a nakoupil zboží třeba za 20 000,- a sef jakož to majitel obchodu, mu vyjel učtenku, a pak tam začal markovat nějaký kravinky, který si ten člověk ani nekoupil třeba vysavač a pytlíky filtry a aby mu to dalo 20 000,- pak to vyjelo jako normální nákup a on to pak asi stornoval, nevim přesně co se pak dělo a tu účtenku co vyjela dal taky tomu samému zákazníkovi, to se jako dá nějak takhle obejít zákon? že si koupím věci pro sebe a někdo mi vyjede takhle něco úplně jiného co dám jak do firmy? Všem předem děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 23.10.14 22:21

Klepi - proč se nezeptáte přímo vedoucího, když jste tam pracoval? Jak to zde máte vědět? Jak víte, že odběratel si část zboží již neodvezl minulý týden a nyní vše dali na jeden doklad?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.10.14 22:57
Dělá se to tak celkem běžně. Koupíte si věc kterou potřebujete a necháte si proplatit něco, co se ve firmě ztratí.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.10.14 23:14

Souhlasím s Uškou, že mohou mít podnikatelé mezi sebou uzavřenu dohodu, kdy jeden odebírá zboží postupně a druhý pak vydá jeden souhrnný doklad.

Samozřejmě, že se i podvádí. Těžko odhadnout, oč šlo v tomto případě.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.