Bolest hlavy nebo oka?

Od: Datum: 23.10.14 14:37 odpovědí: 9 změna: 24.10.14 15:07

Zdravím,

začalo to ve středu ráno. Při čekání na trolejbus. Bolí mě očnice pravého oka, něco za okem nebo samotné oko nebo svaly okolo oka, kdo ví. Vystřeluje to i do spánku. Když se dívám před sebe, jsem v pohodě, nic nebolí. Když mrkám, bolí. Čím silněji mrknu, tím větší bolest. Když hejbu očima, nic nebolí. Když jdu ven, bolí to víc. Když jsem doma v teple bolí to minimálně, skoro vůbec. V noci jsem normálně spala, nic nebolelo. Ráno taky v pohodě, mírná bolest. Ale jak jsem vyšla ven, je to to samé, jako včera.

Přemýšlela jsem, čím by to mohlo být. Jinak nemocná nejsem, nemám teplotu, nemám rýmu, nemám kašel nebo jinou nemoc. Jenom mě napadá, že jsem si v neděli nechala doma prášky na alergii, které beru dlouhodbě každý den. Myslíte, že by to mohlo být tímto? Jsem čtvrtý den bez nich. Prášky na bolest jsem si zatím nevzala, myslíte, že si je mám vzít?

Čím by ta bolest mohla být, je to od oka nebo od hlavy? Nebo od úplně něčeho jiného? A kdy mám začít panikařit a běžet k doktorce?

Díky. Anzionka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.14 18:09

Normální nastydnutí. Ono totiž v lebce jsou mraky dutin, plných různých nudlí, a nesmí to nastydnout.

Horkou česnečku, smrkat, a povolí to.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.10.14 18:42

Hm, a na migrény netrpíte?

Datum: 23.10.14 19:15

Dutiny... A neměla bych nějaké další příznaky jako třeba zahlenění, rýmu, kašel atd? To já totiž nemám. Ani teplotu a nic podobného. A migrénu, jako občas mě bolí hlava, ale že by to bylo pravidelné, to se říct nedá. Kdybych věděla o co jde, co mě to bolí a proč, tak se neptám. :)

Datum: 23.10.14 19:33

Ahojky Anzi, co třeba od páteře, to být nemůže? Mě totiž poslední dobou občas dost pobolívá hlava, a je to právě kvůli páteři. A bolí různě, spánky, oči, vzadu, vpředu...;)

I když tam by zas nebolelo při mrknutí, nedělá se ti ječné zrno? Nemusí být totiž nutně vně oka, může být i uvnitř.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.10.14 19:47

Ahoj, Martino, od páteře by to být mohlo, ale nejsem si jistá. Bolí mě jen "jedno oko" a tak. Celkem mě tady někdo vyděsili s těmi dutinami, tak jsem teď trochu nesvá. Ale začalo to z ničeho nic, žádná rýma před tím nebo tak. Pořád si myslím, že to má nějakou souvislost s tím, že jsem ty čtyři dny nebrala ty prášky na alergii. A navíc nevím co s tím, vzala jsem si paralen asi v 16:15 a pořád to trochu cítím, hlavně když jsem venku. Když půjdu za doktrorkou, tak se na mě bude dívat jako na blázna a navíc mě ani nevyšetří, řekne, že je to zánět dutin a dám mi antibiotika, co já nechci.

Od: idtd
Datum: 23.10.14 19:58
Ahoj,nechci strasit,ale pokud boli jakoby za okem,muze to byt zanet ocniho nervu.ja si zkusila svoje pred 4 roky,zadna ryma,kasel,zadne znamky nachlazeni.jen ta bolest.za 3 dny byla nesnesitelna,sla jsem k doktorovi,pry zanet dutin,antibiotika vubec nepomahala.tak me pritel v noci odvezl na pohotovost.koukali na me jak na vola :-D udelali CT a bylo jasno.lezela jsem ve spitale 19 dnu.to je muj pribeh tak at to dobre dopadne a je to jen to nachlazeni dutin

Datum: 23.10.14 20:40
No jo, me to boli, jen kdyz mrkam. A nesnesitelna ta bolest urco neni, to bych uz byla u doktorky.
Od: liu*
Datum: 24.10.14 14:59

Ahoj, já mám úplnš to samé, tždy párkrát do roka, doma lepší, venku horší, přesně jak popisuješ to s tím mrkláním a pod, pravé oko jakoby okolo něj, výstřely do spánku.. a mám to od hlavy, nebo respektive si myslím, že je to nějaká forma bolesti "hlavy", buď to vymizí, nebo si vezmu prášek (stačí půl), někdy to pobolívá víc dní, ale snesitelně, mám to už asi 10 let a nic, takže já bych byla v klidu.

L.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.10.14 15:07

Díky za reakce všem. Došla jsem toho názoru, že to bude asi od víčka. Něco jako ječné zrno, protože když si máknu při zavřeném oku na víčko tak to bolí, když silně mrkám také. Nebo to může být od té hlavy nebo krční páteře. Kdo ví. Každopádně teď jsem už doma. Je to lepší, už proto, že nemusím chodit ven, kde se bolest zhoršuje. Začala jsem brát ty prášky, které jsem nebrala čtyři dny. No uvidíme.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.