Věčné trestní oznámení -. co s tím?

Od: Datum: 23.10.14 14:04 odpovědí: 6 změna: 24.10.14 00:50

Rozvedla jsem s manželem, protože mi oznámil, že si našel jinou ženu. Snad mu to ani nemůžu mít za zlé, je měkký a ovlivnitelný člověk, tahle ho utáhla doslova na vařené nudli s vidinou toho, že se postará o ni a její nemanželské dítě a ona, věčně na sociálce, nebude muset nic dělat. Jenomže chtěla všechen jeho majetek a nedošlo jí, že jsme si jej pořídili společně a způsob rozdělení jí "nevyhovoval". Snažím se začít nový život po desetiletém manželství, musím říct, že je to těžké a docházela jsem i k lékaři s nervy, ale bojuju, co to jde. Ale nová žena mého muže se mi mstí tím, že neustále podává různé podněty k prošetření na spáchání nejrůznějších smyšlených trestných činů - ano, ty jsem měla udělat já. Samozřejmě, že je to vždy odloženo, ale je to ubíjející, pořád chodit na policii něco vysvětlovat a dokládat, že to nebylo tak, jak je podáváno. Protože to není prý není trestní oznámení jako takové, nemůžu ji prý ani žalovat za křivé obvinění. Nevím, co s tím, je to začarovaný kruh. Dá se proti tomu nějak účinně bojovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.14 16:02
avatar

no a co na to říká váš exmanžel? ten by snad mohl zasáhnout, jinak vám nezbyde nic jinýho, než jí beze svědků někde po tmě přetáhnout klackem po zádech

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mili*
Datum: 23.10.14 16:22

Jak to není oznámení jako takové, tak proč vás tam tahají? Podejte na ní taky něco podobného, aby taky byla vláčena po policajtech takové oznámení, neoznámení. Za to že si vymýšlí, máte za to, že je psychycky nemocná a ohrožuje vaší osobní svobodu. Zašla bych taky za advokátem, at napíše dopis a osobně jí ho předá. Něco v tom smyslu, jestli nepřestanete obtěžovat mou klientku tak... a ted všechno co jí za to hrozí. To vám za to stojí a většinou to pomáhá. Taky jsem psala jednomu co mi byl dlužný dopisy, ten si je nevyzvedával, až jsem zašla za advokátem. Ten mu napsal ostrý dopis, osobně mu ho donesl do práce a ten mu všechno hned vyklopil na místě, pak byl pokoj. Na sprostý pytel sprostá záplata.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.10.14 17:13
avatar

§ 184 Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Podává trestní oznámení, která se nikdy neprokázala. Podle mě se tedy jedná o pomluvu, která může ohrozit vážnost, poškodit v zaměstnání, narušit vztahy nebo způsobit jinou vážnou újmu. Pod tímto pojmem bych viděl i poškození psychického zdraví, náklady na léčení, náhradu za čas (případně dopravu), vynaložený na vyřizování těchto oznámení. Šikovný advokát by toho jistě našel víc.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 23.10.14 17:41

Až toho bude dost, nechte ji prohlásit za "blba". To je nemoc.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zoufala001
Datum: 23.10.14 21:14

Děkuji mnohokrát, zvážím vše, co bylo řečeno... každopádně ta pomluva vypadá nadějně a snad i to psychické narušení... poradím se s advokátem, zatím jsem to nechtěla takto řešit, moc peněz nemám, jsem dlouhodobě nemocná a kdybych měla řešit každé její oznámení s právníkem, budu se muset jít pást... u advokáta se platí, i když člověk vezme za kliku... ještě jednou děkuji.

Datum: 24.10.14 00:50
avatar

Pokud vás podobným způsobem obtěžuje dlouhodobě, mohlo by se jednat o: https://cs.wikipedia.org/wiki/Stalking

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.