Zpetna vypoved

Od: Datum: 23.10.14 11:24 odpovědí: 5 změna: 24.10.14 08:06

Dobrý den,

přítelkyně pracuje na dobu určitou - do 31.12.2014 jenže firma zanikla a přítelkyni poslala výpověď zpětně k 20.10. což je docela problém - musí se hlásit na ÚP - bydlíme 150 km od trvalého bydliště - tudíž i od jejího ÚP.Teď už tam navíc nejsou, co se stane, když se nenahlásí do 3 pracovních dnů?Má nárok na odstupné?Je možné takto vypovědět smlouvu a ještě k tomu zpětně?Smlouvu měla teprve měsíc,ale zkušební dobu neměla, před tím tam pracovala na dohodu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.14 11:46

Dobrý den Kristýno, výpověď zpětně je nesmysl. Zřejmě přítelkyně dostala výpověď k 20.10. a ty tři dny trvalo, než dorazila poštou. Přítelkyně už nepracuje?. Žádná povinnost hlásit se na ÚP neexistuje, jde jen o to, kdo bude hradit za přítelkyni zdravotní pojištění a jestli bude nebo nebude pobírat podporu v nezaměstnanosti. Nejsem žádný velký odborník na pracovní právo, od toho jsou tu povolanější, ale zkuste uvést víc podrobností. K odstupnému zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.14 12:17

Pokud dostala výpoveď dle příslušného paragrafu, tuším že je v zákoníku práce z důvodu úpadku zaměstnavatele, má nárok na odstupné, dle odpracovaných let (je to nějak omezeno, nevím přesně jak). Na ÚP by se měla jít raději nahlásit tak i tak co nejdříve, aby už v listopadu za ní ÚP odvedlo zdravotní a sociální. Nevím přesně jak to je, ale za říjen by eventuelně ještě měl za ní odvody odvézt zaměstnavatel, to znamená, že na ÚP jí stačí jít až v listopadu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.10.14 12:38

Domluvte se s úp, první schůzka musí být v místě trvalého bydliště. Pak si zažádejte o přechod pod pobočku úp, kde nyní bydlíte. Jelikož si budete shánět zaměstnání v místě "fyzického" pobytu, tak by měli vyhovět. Nemá smysl jezdit na pobočce tak daleko.

Sociální pojištění úp neplatí. Pouze se část doby evidence na úp započítává jako tzv. náhradní doba důchod. pojištění. Do této doby se započítává v plném rozsahu doba v evidenci při pobírání podpor v nezaměstnanosti/při rekvalifikaci. Z další doby v evidenci, kdy se nepobíraly podpory, se započítává důchod. pojištěná doba max. 1 rok (do 55 let), 3 roky (nad 55 let). Je to ještě složitejší, takže podrobné info vám dají na úp. http://www.cssz.cz/cz/duchodo…i/nahradni-doba-pojisteni.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.14 08:06
avatar

První schůzka může být kdekoliv. Přítelkyně je z jiného okresu a tak jsme to taky řešili. Prostě přijde a zaregistruje se na pracáku v místě kde bydlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.14 21:39
avatar

Odstupné závisí na důvodu uvedeném ve výpovědi. Je-li ve výpovědi uveden § 52 písm. a), bude mít přítelkyně nárok na odstupné ve výši jednoho měsíčního výdělku.

Na ÚP bude muset přítelkyně zajít/tajet osobně, hned při registraci by si měla požádat o "zprostředkování zaměstnání pobočkou v místě, v němž se skutečně zdržuje".

S registrací spěchat nemusí. Za část října za ni ještě odvede zdravotní pojištění zaměstnavatel, takže jí stačí se na ÚP zaregistrovat až poslední pracovní den v listopadu (ale bylo by lepší to nenechávat na poslední chvíli).

I já si myslím, že se výpověď zdržela poštou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.