Tablety a alkohol

Od: Datum: 23.10.14 10:28 odpovědí: 3 změna: 23.10.14 17:13

Dobrý den. Je mi 59let. Beru tablety detralex a zalastui.Blíží se konec roku vánoce silvestr. Chci se zeptat jak je to s alkoholem? Mohu si dát třeba pivo nebo víno? V ten den tablety nebrat atd. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.14 10:40
avatar

na co to jsou léky? no snad tam máte v příbalovém letáku napsáno, zda se na to může pít, většinou alkohol ruší účinek léků, nebo taky jejich účinek stupňuje

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.10.14 10:59

Dívala jsem se do příbalových letáků na internetu. U Detralexu o alkoholu nic nepíší, je na cévy, takže tady by 1 sklenička nevadila.

Ale Zalasta je antipsychotikum, obecně se nedoporučuje míchat psychiatrické léky s alkoholem. V příb. letáku je uvedeno Během léčby přípravkem Zalasta byste neměli pít žádný alkohol, kombinace přípravku Zalasta s alkoholem může způsobovat otupělost.

Dále pozor na řízení auta --- Léčba přípravkem Zalasta může způsobovat pocit otupělosti. V tomto případě neřiďte motorová vozidla, neobsluhujte stroje a uvědomte svého lékaře.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 23.10.14 17:13
avatar

Zdravím, Detralex nevadí, je to podpůrný prostředek na cévy, ale Zalasta ano. Nepomůže ani ten den prášky vynechat, protože pokud je berete nějakou dobu, tak ony už v těle účinkují, nepřestanou ze dne na den. Jednu, dvě skleničky lehkého alkoholu max (a s odstupem), to je to pivo nebo víno, tvrdý vůbec.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.