Vystěhování nájemníka bez smlouvy o nájmu

Od: Datum: 21.10.14 20:19 odpovědí: 6 změna: 23.10.14 10:27

Dobrý den,

mám problém a ten se týče mého otce. Můj otec velmi zadlužil svou domácnost, měla jsem snahu mu pomoct a hledali jsme alternativu jak dluhy splatit, jelikož je ve starobním důchodě moc možností nebylo až se naskytla amerycká hypotéka. Oba jsme na tento způsob přistoupyli, otcovy dluhy v tu dobu byly dost značné. Přistoupila jsem danou možnost že na mé jméno si vezmu danou částku a tím splatím jeho předchozí dluhy a otec který v tu dobu byl majitelem bytu, se ručil bytem, ameryckou hypotéku jsme uzavřeli u České spořitelny. Dále mezi mnou a otcem byla uzavřena smlouva, že mi spětně každý měsíc, bude vracet část měsíční zplátky, otec mi vracel co jsme si dohodli .Uzavření smlouvy proběhlo k prvnímu měsici loňského roku. Po nějakou dobu platby probíhaly bez problémů ale pak se mi stalo že částka kterou mi má vrátit zpět, se neuskotečnila, nedostatek na účtu. Po dané dohodě s otcem, mi nechal přepsat byt, mezi tím jsem se dozvěděla že ještě za jeho vlastnictví bytu neplatil SIPO, byt jsem dala do prodeje přes realitní kancelář, z ceny kterou jsem dohodla s relitní kanceláří jsem dluh zaplatila, z ceny byl také doplacena částka amerycké hypotéky.Otcovi jsem se dohodla na náhradním bydlení. Náhradní bydlení jsem mu našla, s realitní kanceláří jsem dohodla vystěhování k určitému datu. Při této informaci jsem se dozvěděla že má obestavený, osobní účet u České spořitelny, tam mu chodí důchod. V bytě který je zatím můj, otec stále bydlí, nemám s ním sepsanou smlouvu, chci jej vystěhovat.

Děkuji za jakoukoliv odpověď .

s pozdravem Kateřina Vítámvásová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: alena*
Datum: 22.10.14 02:43

Vidím, že řešíte několik záležitostí najednou, tak to vezmu jedno po druhém, tak jak jsem to pochopila.

Váš otec měl dluhy, které jste mu pomocí hypotéky a prodeje jeho bytu pomohla zaplatit. Teď bydlí u vás, ve vašem bytě a nemá žádný příjem, protože má zablokovaný účet, kam mu chodí důchod. Vy chcete, aby se od vás odstěhoval do náhradního bydlení, které jste mu našla.

Pokud jste vyřešili všechny otcovy dluhy, nemůže mít zablokovaný účet. Pravděpodobně nadělal dluhy nové, protože je bez příjmu. Ať si na sociálce požádá o zasílání důchodu na adresu složenkou, potom sociálka strhne jenom část dluhu, kterou může podle zákona, a nezabavitelnou částku vyplatí vašemu otci.

Pokud je byt ve kterém teď váš otec bydlí jenom váš, vystěhujte ho, nepotřebujete k tomu ničí souhlas, jenom pevné nervy, protože se jedná o vašeho otce. To vždycky bolí.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: veseli*
Datum: 22.10.14 05:55

Dobrý den a děkuji za odpověd!

Přeji pěkný den k Vítámvásová

doplněno 22.10.14 07:20:

Dobrý den,

mám ještě dotaz. Jak jsem psala o situaci ohledně vystěhování mého, zadluženého otce.

Jak je to s odhlášením trvalého pobytu? Byla jsem v daném městě kde vlastní byt, na městském úřadě že jej chci odhlásit z trvalého pobytu jelikož je byt můj a otce chci vystěhovat. Paní úřednice se mne ptala na vztah k bytu který otec obývá, doložila jsem výpis z katastru kde je jasně zapsáno že byt je můj, i přes tohle mi paní úřednice tvrdila že min. jeden měsíc je lhůta na zrušiní pobytu. Já jsem stála na svém a to že otec bude vystěhován nejpozději do konce října tohoto roku, chtěla bych to udělat i dříve ale sem momentálně na nemocenské,takže žádné aktivity.Přes informaci kterou jsem poskitla paní úřednici, trva na měsíční lhůtě.Je i jiná jednodušší možnost?

Děkuji za odpověď K Vítámvásová

Datum: 22.10.14 08:14

Dobrý den, jednodušší a rychlejší možnost je jedině to, že se Váš otec odhlásí z trvalého pobytu sám a dobrovolně,ale to v podstatě znamená, že se musí přihlásit jinde. Jinak to proběhne přes správní řízení a rychleji to opravdu nikdo nezvládne. V případě "násilného" odhlášení je mu uvedena jako adresa trvalého pobytu adresa obecního úřadu, což zase obecní úřad dobrovolně, tzn. rychleji, neudělá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alena*
Datum: 23.10.14 10:18

Dneska se už nájemník z trvalého pobytu neodhlašuje. Odhlásí ho automaticky úřad, kde se k trvalému pobytu přihlásí. Chápu, že máte s otcem soucit, ale ve vašem případě bude nejlepší řešení, když se s ním dohodnete, aby se někde přihlásil a úřad ho odhlásí z vašeho bytu sám bez jakékoliv lhůty ihned.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 06:41
avatar

Paní Aleno, krýsný den a *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alena*
Datum: 23.10.14 10:27
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.