Zboží na dobírku

Od: Datum: 21.10.14 15:13 odpovědí: 11 změna: 22.10.14 03:12

Objednala jsem přítelovi (teď už bývalému delší dobu) televizi z jednoho eshopu na dobírku. Na emailu mám potvrzení platba dobírkou. Televize dorazila, nicméně přepravce nechtěl peníze, bývalý nepodepsal ani žádný papír o převzetí, prostě ho tam přepravce vyhodil babičce ani ne jemu, která měla peníze u sebe a odjel. U televize je záručák a faktura kde je napsáno zaplaceno při převzetí. Po půl roce se eshop ozval, že nemají zaplacené zboží. Když pominu co je dobré a co špatné, je to v jejich případě vymahatelné pokud se dopustili hned několika chyb?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.14 15:16
avatar

Ano, platba je vymahatelná. Opravdu byste si nechala nezaplacené zboží? Fakt? Vůbec by vám to nepřišlo divné? Jakože přepravce tohle zaplatí?! Přece prodejce musí dostat zaplaceno. Dříve nebo později.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc*
Datum: 21.10.14 15:32

Jestli se nepletu, je to neoprávněné obohacení - něco jako když nenahlásíte nález zlata za 10tis... taky to má trestní sazbu...

Trochu nechápu lidi, když dostanou v trafice o dvacku víc a jen se usmějí... Tady to ale dvacka asi nebyla...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 21.10.14 15:34

Copak, vyčůránek cítí možnost mít televizi zadarmo?

Nebudu radit. Ale riskujete že to někoho naštve a rozbije vám hubu, nebo to vám osladí jiným legálnějším způsobem - možností na to je dost.

Slušný člověk se prodejci ozve hned po převzetí a zaplatí to. Vychcánek si mne ruce jak na něj krásně zapomněli. A když se na to po půl roce přijde tak hledá kličku jak nezaplatit. Zařaďte se sami kam patříte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.14 15:40
avatar

No, taky muze rict ze zaplatili pri prevzeti a chyba muze byt u ridice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 21.10.14 15:45

pardon - ale přesně o tom píšeme - Když člověk chce krást, může i takovým způsobem - když na něj nepřijdou soudy, naskládá se mu to jinde..

Chápete, že řidič dělá řidiče, protože nemá dostatek peněz, aby dělal investora do cenných papírů? Že možná živí rodinu, platí hypotéku, žije z ruky do huby a třeba nemá ani tu televizi? Že tímto nařknutím (že si řidič peníze nechal), může přijít o práci atd...?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.14 15:51
avatar

A muzu za to ja, ze si ridic nezkontroloval papiry? Asi proto dela toho ridice a ne investora. Nebo dostal spatny podmet od dispeceru, od firmy. Nikoho nehanim, ale chyba muze byt i jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 21.10.14 16:01

Chyba byla určitě, jinak by řidič chtěl zaplatit. Ovšem kupující věděli že jde o dobírku a nezaplatili, zkusili toho využít metodou "mrtvý brouk". Ta jim nevyšla, tak chtějí lepší metodu aby platit nemuseli = jsou to zloději (zatím ve stadiu pokusu). Vůbec bych se s nima nemazal, a pokud to tu čte policajt tak by měl jednat - dohledat kdo to je se dá celkem snadno, televize nejspíš bude za víc než 5kKč = trestný čin.

Jako zaměstnavatel řidiče - pokud nemají doklad o zaplacení tak bych věřil řidiči. Samozřejmě bych prošel komplet papíry ke zboží od objednávky po doručení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 21.10.14 15:46

Tak to za nima na návštěvu pak může přijet i ten řidič ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hunpavl
Datum: 21.10.14 15:56

Dopravce potvrdil eshopu, že udělali chybu. Nevyžadovali zaplacení a jako třešinka na dortu nechtěli ani podepsat převzetí.

Od: asd*
Datum: 21.10.14 16:03

Co řešíš? Zaplať za zboží. Jinak jsi normální zloděj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: alena*
Datum: 22.10.14 03:12

Otázku naprosto nechápu. To chcete "poradit", že máte tvrdit, že jste televizi zaplatili? Nebo o co vám jde? Dopravce udělal chybu a vy jste toho sprostě využili!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.