Pomlouvačné sms mému příteli

Od: Datum: 21.10.14 12:26 odpovědí: 7 změna: 22.10.14 01:39
Dobrý den vážení rádcové, mám nový vztah a toho se týká můj problém.S přítelem se známe delší dobu v rámci jedné party lidí.Před nedávnem jsme " zoficiálnili" náš vztah. Jemu však začaly chodit sms. První byla ve smyslu " nechceš kamarádku s výhodami?", další už byla fotka poprsí. Ani na jednu nereagoval, společně jsme se tomu zasmáli a sms vymazal.To bylo ještě z nějakého čísla...Ovšem po pár týdnech došlo k drsnějším sms,a to ve smyslu napadání mé osoby. A ty už byly z netu.. Dotyčná osoba se vyjadřuje ve smyslu " ona je ta štětka co tě využívá,kdybys věděl co dělá za tvými zády".., a to velmi slušně přeloženo..Přítel má za sebou nepodařené manželství, ve kterém mu žena zahýbala v jeho vlastním domě.Každý si neseme do života nějakou bolístku a u něj je to nevěra. Já pracuji v jiném městě než bydlíme, v podstatě v mužském kolektivu.Myslela jsem že budeme šťastní,nakonec jsme dospělí a víme co od života chceme,ale tohle mi začíná dost vadit. Po první drsnější smsce jsme měli výměnu názorů, s tím že jsem mu řekla že já mám vůdči němu svoje svědomí čisté.Nevím komu jsem " vypálila rybník, popřípadě vlezla do zelí"..ale ustáli jsme to a hodili za hlavu. Po čase to přišlo znovu.Přítel odjel pracovně mimo a opět sms. Co já kde s kým... Pak přišel náš společný známý s tím,že se povídá že se přítel se mnou rozešel. Říkám že to je pěkný výmysl,že jsme stále spolu, dokonce jedeme za měsíc společně na dovolenou na hory...Začíná mě to rozhazovat.Nevím co mám dělat, viníka neznám a nedopátrám se...začíná to způsobovat problémy..Jeden by si řekl, hoď to za hlavu.Jenže znáte to stokrát nic by umořilo i vola...Přítel se snaží věřit,ale otvírá to jeho ránu na duši...a mezi nás se vkrádá stín pochybností...
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.14 12:48

jj, intriky, intrikáni a intrikánky. Aby se intrika rozbujela, potřebuje svoje vlastní specifické prostředí. Obvykle to intrikánské prostředí vzniká ve větší a uzavřené skupině lidí, kteří se navzájem dobře znají a do které jsou začlenění oba, proti kterým intrika směřuje. Právě tak je tomu u vás. Jste oba členy jedné velké party. Nepochybujte o tom, že ty smsky posílá někdo z vaší blízkosti, koho dobře znáte.

Je to velmi nepotěšující zjištění, ale bohužel velmi pravděpodobné.

Myslím že máte jen jednu možnost. Držte se od té party dál.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.10.14 13:03

Zdravím khalisi, přeji vám, abyste to všechno ustáli. Je to běh na dlouhou trať. Vím o čem mluvím. Svého času na začátku našeho vztahu jsem nejdřív měla občas sprosté vzkazy na papírku ve schránce. Pak mě občas někdo neznámý zastavil na ulici a " stejně nevyhraješ" a "kliď se z cesty" a podobně i hrubé urážky. Pak začali sms z PC ať to bylo abych se ani neopovážila jezdit k mužově rodičům a pod. No abych to neprodlužovala. Vzpoměla jsem si ze školy na kombinatoriku a zkusila jsem si dávat 5+5 dohromady. Komu by vadilo to co dělám? Kdo má PC? Kdo nebyl na akci kde jsem byla a mohl poslat tu sms z PC,? A tak podobně. Výhodou pro mne bylo, že když mi vyšlo jen pár lidiček o které by mohlo jít, tak jsem nastražila past. Vyslala jsem na pracoviště té dotyčné "kachnu" že z PC se to dá dohledat a že to udělám protože mám na PČR známé a tak pod. A ejhle. Kamarádka z kantýny se zmínila před dotyčnou a sms přestaly. Náhoda? Jenže zbylo volání z neznámých čísel, která byla zakoupena jen pro jedno použití. Po několikaměsíčních nervech kdy jsem se bála vzít neznámé tel. číslo se nakonec všechno vyřešilo jaksi samo. Jak? Muž ukončil dohadování o SJM a přistoupil na můj popud na vyrovnání, které bylo velmi ve prospěch jeho bývalé paní a které ona navrhovala.

Nevím jestli to bylo správné, ale odlehčilo se nám a snad to i do budoucna přinese něco dobrého.

Tak hodně štěstí v hledání a pevné nervy.

Ohodnoceno: 1x

Od: khalisi
Datum: 21.10.14 13:46

Děkuji za povzbuzení. Já opravdu nemám tušení kdo by...Přistěhovala jsem se k příteli na vesnici, kde jsem znala jen pár lidí...Dokud jsme vztah " tajili" nic se nedělo, po zveřejnění se začali dít "sms". ..jsem z toho nešťastná, přítel je chvíli v klidu a po další smsce už máme nervy na pochodu...Můžeme se milovat jak chceme ale červíček pochybností hlodá uvnitř každého z nás...a děsí mě že není obrany...

Datum: 21.10.14 14:03

Škoda, že přítel číslo vymazal. Stačila by jedna sms ve smyslu, že pokud to nepřestane, podávám TO pro obtěžování nebo něco podobného.

Ovšem nebylo by určitě na škodu sehnat výpis telefonu z toho měsíce - ty sms tam stopro budou. S tím už se dá něco dělat. Nevěřím, že když to nebudete řešit, tak to přejde samo. Na tyhle lidi se musí ve stylu "na hrubý pytel hrubá záplata". A věřte, že vím, o čem píšu, sama jsem zažila prakticky to samé.

Od: asd*
Datum: 21.10.14 15:43

Pomluva, stalking, nebezpečné vyhrožování - všechno tohle je trestné. Většinou jde dohledat kdo to posílá, obvykle použije svůj telefon a pak je to jednoduché. Dohledat jde i počítač. Neváhal bych to řešit s policíí. Mezi známými je nejlepší veřejně a nahlas přede všemi říct "Někdo z okolí mě tu pomlouvá, kdybych se zase měla jakože rozejít, tak vám to řeknu já jako první".

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.10.14 17:49

"S přítelem se známe delší dobu v rámci jedné party lidí."
Možná by stálo za to, porozhlédnout se v té partě. Koho tam přítel preferoval před tebou?

Ohodnoceno: 2x

Od: alena*
Datum: 22.10.14 01:39

Obraťte se na policii. Je to trestný čin.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.