Zaměstnanci v pracovní době na Facebooku

Od: Datum: 20.10.14 19:07 odpovědí: 14 změna: 03.11.14 08:32

Dobrý den,
domnívám se, že moji zaměstnanci během pracovní doby tráví čas na facebooku, který ale bohužel nemohu blokovat, protože pracují v jiné sociální síti.. Jak je mohu kontrolovat?
blokovat, protože pracují v jiné sociální síti.
Děkují za pochopení


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 20.10.14 19:10
avatar

Zabavte jim mobily během pracovní doby :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beran*
Datum: 20.10.14 19:16

Hahaha máš nápad :-D
Teď mi... řekněte pravdu :-P

Datum: 20.10.14 19:36
avatar

Možná by stálo za úvahu otázku trošku upřesnit. Pracují doma nebo v kanceláři? S telefonem, s PC v síti? Je nějaký správce sítě? Existují monitorovací programy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beran*
Datum: 22.10.14 17:53

Pracují v kancePracují v kanceláří s PC v síti. Myslím o nakupovaní Keyloggeru. Bude fungovat správně?

Od: pb®
Datum: 20.10.14 22:28
Odvedou si svojí práci? Pokud by v pracovní době nebyli na FB, budou mít větší pracovní výkon a zvýší to příjmy firmy? Je jejich plat natolik vysoký, že by se jim vyplatilo pracovat i bez tohoto benefitu? Co tím chci říct. Pokud svojí práci flákají a nezvládají úkoly, pak by stálo za to jim to zatrhnout. Pokud pracují dobře a na FB tráví čas, kdy se nic neděje, pak bych je nebuzerovala jen proto, že zrovna já jako šéf nechci, aby na něco čučeli. Pokud pracují na jiné sociální síti, pak se vlastně používáním jiné samovzdělávají. Taky se může stát, že se zvednou od stolu a řeknou, že za takových podmínek mohou pracovat jinde za dvojnásobný plat.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: beran*
Datum: 21.10.14 18:44

Máš pravdu pokud pracují dobře nemělbych důvodu se zlobit, bohužel výpada to jínak. Chápu, co máte na mysli. :)

Datum: 20.10.14 22:33

Přidejte jim práci. Pak nebudou mít čas zevlovat.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 20.10.14 23:35
avatar

@kovis: Super rada ! *palec* *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beran*
Datum: 22.10.14 17:52

Myslim že mají dost práce a opravdu praštím přes kapsu.

Datum: 20.10.14 23:43
avatar

Pokud vím, tak jde bez problémů blokovat jen jeden server. Je to ale blbost. Pokud má šéf koule, musí si umět zjednat respekt jinak. Stačí se zamyslet - proč vlastně ti lidé pracují? Kvůli penězům které od Vás dostávají. Vy je platíte, Vy máte ne právo, ale povinnost jim zadávat pracovní úkoly a dohlížet na jejich plnění. Pokud něco výslovně zakážete, jakékoliv porušení tohoto zákazu musíte citelně postihnout. Šéf prostě musí být důsledný, jinak si z něj dělají podřízení srandu a nerespektují ho. Klidně se flákají, protože ten "vůl" je přece stejně nevyhodí, když se jim i bojí říct aby se v pracovní době neflákali.

Takže jim stačí s vážnou tváří sdělit, že kdo bude přistižen na FB má z platu třeba 5000 dolů. Když se to bude opakovat, výpověď. U prvního, který to poruší toto exemplární potrestání provést. A bude okamžitě klid protože uvidí, že Vám nemůžou beztrestně sr*t na hlavu. Nejen FB pro ně přestane v pracovní době existovat.

Co se týká programů na kontrolu, těch je moc - od jednoduchých keyloggerů až po plný vizuální přístup.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: beran*
Datum: 21.10.14 19:08

Nechci být považovaný za blbce. Děkují, teď myslím o keyloggeru už jsem něco četl o tom. Budu hledat který koupit, máš zkušeností?

"Takže jim stačí s vážnou tváří sdělit, že kdo bude přistižen na FB má z platu třeba 5000 dolů. Když se to bude opakovat, výpověď. U prvního, který to poruší toto exemplární potrestání provést. A bude okamžitě klid protože uvidí, že Vám nemůžou beztrestně sr*t na hlavu. Nejen FB pro ně přestane v pracovní době existovat."

To je moc chytré!

Od: zelenydabel*
Datum: 21.10.14 07:22

existují ytýkací dopisy, pokuty atd... vše by ale mělo být ve směrnici dané firmy. Znám firmu která zakázala kouření v pracovní době...zaměstnanec si z toho dělal srandu a zapálil si. Tak mu byl podán vytýkací dopis plus pokuta 5000,- stržení z platu za porušení směrnice a nařízení. To se divil. Ale nepoučil se, a udělal to podruhé, dostal znovu vytýkací dopis + pokutu s tím, že při třetím dopise již bude poslán na osobní a bude propuštěn. Tak se informoval u jedné své známé. Ta mu řekla že takhle prostě zaměstnavatel nemůže postupovat, tak si řekl, jak mě vyhodí, tak dám k soudu zaměstnavatele. Zapálil si a dostal třetí vytýkycí dopis + pokutu + návštěvu na osobním, kde s ním byl rozvázán pracovní poměr.

Bohužel se chlapec přepočítal, právnici mu zaťukali na čelo, když chtěl jednání svého exšéfa napadnout a soudit se.

Tolik ve zkratce.

Šéf musí být přísný a férový. Pokud si dělají co chtějí je třeba trestat. Slabý šéf je základem k pádu celé firmy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: beran*
Datum: 21.10.14 19:17

Další geniální nápad aby bylo zapsano ve směrnici firmy, o tom budu přemýšlet. :)

Od: milla
Datum: 03.11.14 08:32

Dobrý den,

Znám toto z vlastní zkušenosti, když jsem pracoval v jedné větší společnosti a toto docházelo na pracovišti ve větším měřítku. Šéf měl vzdálený přístup na jakýkoliv počítač a kdykoliv se mohl podívat, kde kdo jak pracuje a nežádoucí stránky uzavřel. Levné a účinné řešení! :) Jinak ale pokud šéf jednou něco řekne, má to platit! Jinak to není šéf, ale ořezávátko!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.