Návrh na vklad práva do katastru nemovitostí

Od: Datum: 04.11.14 17:39 odpovědí: 2 změna: 04.11.14 19:03

Dobrý den,

podepsal jsem kupní smlouvu, prodal pozemek a podal návrh na vklad práva do katastru nemovitostí. Chci se zeptat, za jak dlouho bude prodej vlastně finalizován, elektronicky zápis v katastru aktualizován. Kdy bude prostě prodej zdárně dokončen?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.11.14 17:43
avatar

Dobrý den, myslím, že KN má na toto lhůtu 30 dní, ale pokud není moc přetížen, tak to bude snad i dříve. Potom si ještě vyřešíte na F.Ú. daň z nabytí nemovité věci (dle smlouvy). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.11.14 19:03

Prodej pozemku bude finalizován, právně řečeno, nastanou věcně-právní účinky převodu vlastnického práva, okamžikem provedení vkladu vlastnického práva v katastru nemovitostí. Od 1.1.2014 nesmí KN provést vklad vl.práva po dobu 20 dnů (tzv. blokační lhůta), teprve uplynutím této lhůty může o provedení vkladu rozhodovat. Rychlost vkladového řízení záleží na tom, kde jste návrh podal, v Praze to trvá obvykle 7 týdnů, ale už se to lepší, je to mezi 5-6 týdny. Pokud tedy není výzva k doplnění. Průběh vkladového řízení můžete sledovat na na http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberRizeni.aspx. Co se týče změny údajů na konkrétním listu vlastnictví, v praxi to probíhá tak, že o povolení vkladu rozhodne právník, ale změny provádí tzv. technici, ti je obvykle provedou v lhůtě 3 dnů od doručení rozhodnutí o povolení vkladu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.