Smouva o (pod)nájmu a sociálka

Od: Datum: 19.10.14 11:09 odpovědí: 4 změna: 19.10.14 17:45
avatar

Mám trošku problém a nevím jak na něj. Bydlím v podnájmu a smlouvu nemám na papíru (je ústní). Mamka teď potřebuje nějaké potvrzení (bylo jí řečeno kopie smlouvy) na sociálku. Stačí, když napíšu nějaké prohlášení, že bydlím tam a tam, platím tolik a tolik a smlouva je uzavřena ústní dohodou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.14 12:52
avatar

Nerozumím tomu, jak náklady na Vaše bydlení souvisí s maminčiným potvrzením. Ústně uzavřenou smlouvu bych vůbec nezmiňovala. Pokud byste smlouvu musela doložit, musel by Vám ji potvrdit ten, s kým jste ji uzavřela.

Pro sociálku by mohlo stačit čestné prohlášení Vás obou, že netvoříte společnou domácnost, a že náklady nehradíte společně (že své náklady hradíte každá sama). Podepíšete-li společně před úřednicí, nemusíte ověřovat podpisy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lujs®
Datum: 19.10.14 12:57
avatar

Jestli vaše mamka žádá o příspěvek na bydlení a vy (ač bydlíte jinde) máte s mamkou společný trvalý bydliště tak vás budou na sociálce posuzovat obě ve společný domácnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.14 13:30
avatar

Nevím, přesně proč to chce. Před půl rokem jsem ještě bydlela jinde, kde jsem měla smlouvu, ta jim stačila jen ukázat. Teď smlouvu nemám. Tak právě nevím. Já toho majitele bytu ani neviděla, všechno je to tady přes spolubydlící, na kterou je to vlastně psané. Trvalé mám právě doma, a mamka potřebuje nějaké potvrzení, jakože tam už nebydlím. A na Moravu kvůli nějakému podpisu před úřednicí, to se mi fakt nechce :P

doplněno 19.10.14 17:48:

Dobré, vyřešeno :)

Datum: 19.10.14 17:45
avatar

Tak napište čestné prohlášení, že bydlíte jinde a se spolubydlící to společně zajděte podepsat na poštu (nechat tam ověřit podpisy). V Praze taková prohlášení uznávají (někde i bez ověřeného podpisu ► ale na to radši nespoléhejte).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.