Pojištění odpovědnosti, kde nejlevnější?

Od: Datum: 19.10.14 10:15 odpovědí: 9 změna: 21.10.14 10:33

Zdravím, potřebuji se pojistit, konkrétně pojištění odpovědnosti, vyžaduje to po mě moje nájemnice, u které budu od ledna 2015 bydlet. Tak bych se chtěla zeptat, jestli někdo nevíte, u které pojišťovny mě to vyjde nejlevněji? Je to tak, že se dá pojistit třeba na rok, takže naráz zaplatím jednu částku a mám klid? A co když to budu chtít zrušít? Anzionka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.14 11:27

Co jsem četl podmínky různých pojišťoven, tak všichni mají na toto výluku.

Ale třeba to nějaká pojišťovna nabízí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.10.14 12:36

Jakou výluku?! Kde jste co četl? Mohl byste být prosím konkrétnější? Takhle odpověd mi vůbec nepomohla.

Datum: 19.10.14 13:12

Např. Česká pojišťovna

Vedle obecných výluk uvedených v čl. 6 bod 1 všeobecných pojistných podmínek a speciálních výluk uvedených v čl. 3 bod 1 doplňkových pojistných podmínek se pojištění dále nevztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu: a) vyplývající z vlastnictví, držby,nájmu nebo správy nemovitosti;

doplněno 19.10.14 14:46:

Jedná se o "klasické" Pojištění odpovědnosti občana.

V tomto případě je nutné uzavřít smlouvu pro pojištění majetku a odpovědnosti občanů. Klasická tzv. pojistka na "blbost" nestačí. Ale to Vám skoro žádný pojišťovák neřekne.

Vlastní zkušenost.

Datum: 19.10.14 13:24
andelck: Na jaký druh pojištění se vaše výluka týka? Přijde mi, že si to uplně pletete s jiným pojištěním, než se tazatelka ptala.

Datum: 19.10.14 15:26

Takže jasně a stručně, potřebuji pojistku, kdybych třeba zapomněla zavřít kohoutek a vytopila sousedy nebo zapomněla zavřít plyn a ono to bouchlo. Budu v podnájmu a ta paní, co u ní budu bydlet to po mně chce. Kam mám jít a co mám říkat? A na kolik mě to vyjde?

Od: kili
Datum: 20.10.14 09:49

Zdravím,

tohle pojištění nabízejí všechny univerzální pojišťovny. Je třeba pohlídat limity pojistných částek. Cena řádově stokoruny ročně (400-800). Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě.

Datum: 20.10.14 11:22

Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě. Výluka tam opravdu je, a to, že pojištění se nevztahuje na pronajmutý byt a věci v něm. Sousedy vytopit tedy klidně můžete, ale zničit věci v bytě ne. Doplnit pojištění odpovědnosti klasickou pojistkou na domácnost, buď z vaší strany nebo majitelkou bytu.

Datum: 20.10.14 15:51

Ta paní, u které budu bydlet tvrdí, že pojistku má, ale ta se nevztahuje na podnájemníky, tak proto chce, abych se pojistila. Tak když je výluka, že se nevztahuje na podnájemníky a když se budu pojišťovat, tak je u mě taky nějaká výluka, to je nějaké divné, celé tohle...

Datum: 21.10.14 10:33

Ta pani, pravděpodobně majitelka bytu je povinna mít sjednanou pojistku na byt, pokud jej oficiálně pronajímá. Pojištění občana v běžném občanském životě lze sjednat samostatně. Pojistka platí nejen na byt, ale i na spoustu dalších rizik. Pojištění není drahé. Je vždy na 1 rok s prolongací.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.