Z každé práce mě vyhodí ve zkušebce,proč?

Od: Datum: 04.11.14 16:59 odpovědí: 2 změna: 04.11.14 17:35

Dobrý den,

jsem nemocná s nervy,pobírám na ně částečný důchod a zkoušela jsem pracovat,několikrát. Většinou brigádně na zkrácený úvazek,plný bych s nemocí nezvládla. A odevšud mě vyhodili ve zkušební době. Jsem z toho nešťastná,důchod mě neuživí a ráda bych se aspoň částečně začlenila mezi normální lidi.

Kladu si otázku,co je důvodem mých vyhazovů,o mé nemoci žádný ze zaměstnavatelů ode mě nevěděl,věděli jen,že mám důchod a předtím,kdy mě vyhodili také, jsem ještě ani důchod neměla.Je možné,že by o mně někdo roznášel,že mám tu nemoc?Bydlím na menším městě.

Jsem pečlivá,pracovitá. Práce mě sice hodně stresuje,ale snažím se být vždy pečlivá,jak to jen jde. Přesto nikde nevydržím ani měsíc,protože mě vyhodí,

nevíte,v čem by mohl být zakopaný pes...

a jakou práci byste si na mém místě hledali(s duševní nemocí). Mám vystudovanou vš a nejsem myslím hloupá,mám červené diplomy. Ale říkám si,k čemu mi to je,když mě nikde nechtějí.

Co byste dělali vy?Na rekvalifikaci nechci,ale už z nouze uvažuji i o ní...otázka je,zda by to mělo smysl.

Děkuji předem za seriózní odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.14 17:26

Dobrý den,

těžko soudit, když jsme vás v té práci neviděli. Musela byste se přímo zeptat toho zaměstnavatele.

Často je u nervově nemocných přítomno zpomalené psychomotorické tempo, na základě užívání léků a na zaměstnavatele tak působí jako líní, nebo i když to ví, o jejich nemoci, nezajímá ho to, chce rychlé a přesné lidi.

Dalším vážným důvodem pro ukončení prac. poměru může být chybovost, nekomunikativnost, ulejvání a posedávání v práci ap. Ale to jsou jen hypotetické důvody.

Pokud se vám nedaří v práci, zkuste zapřemýšlet, jakou práci byste mohla vykonávat doma na živnost (překlady, doučování, školení, psaní, korektury, tvorba stránek... cokoliv) a zkuste chráněné zaměstnání, jestli máte tu možnost (chráněné dílny, kavárny ap.). Zkuste též stránky pacientů se stejnou nemocí, i tam můžete získat podporu a společnost pro začleňování znevýhodněných lidí na trhu práce.

Přeji, aby se zadařilo, je to těžké a bolí to, ale když budete opravdu chtít, něco se dřív nebo později vynoří, tím jsem si jista. Nevím, odkud jste, co máte za vzdělání, pak bych mohla poradit konkrétněji, když tak napište do zprávy a kdybych o nějaké práci věděla, dám vědět.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.11.14 17:35

Zjistit skutečný důvod, proč s vámi ukončili pracovní poměr. Nejlíp asi férovým rozhovorem s kolegy nebo šéfem. Protože žádného zaměstnavatele nezajímá, jestli jste tak či onak nemocná. Zaměstnavatele zajímá jen odvedená práce.

Nevíme, jakou máte nemoc, a i kdybyste nám napsala diagnózu, asi by nám to moc neřeklo. Zkuste si opravdu realisticky zhodnotit vaše síly a vaše možnosti a porovnat je s nároky, které klade to či ono zaměstnání. Možná je problém to, že vás práce příliš stresuje (a proto se nemůžete soustředit). Možná je problém to, že jste příliš pečlivá (a tím i pomalá). Kdo ví?

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.