Zadýchávání a kašel při smíchu, sportu

Od: Datum: 17.10.14 21:01 odpovědí: 3 změna: 18.10.14 07:16

Dobrý den,

můj problém spočívá v tom, že když se třeba směju (nahlas) nebo mám nějakou fyzickou aktivitu, "zadýchám" se tak, že musím pořád kašlat a jako by mám něco v krku. Moc nesportuji, ale co si pamatuju, tak 7 let zpět jsem cvičila každý den (v kuse asi 4 dny), začal mi hrozný kašel - zánět průdušnice a měsíc léčení. Po několika letech jsem se o problému zmínila své praktické doktorce, ale ta se mi skoro vysmála, že to nemůže být. Jenže mě třeba štve, že když se směju (a občas se směju hodně a ráda), začnu po chvilce pokašlávat. O sportu ani nemluvím, to nějaké heroické výkony nepřichází v úvahu. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo netuší, čím by to mohlo být? Díky moc za odpovědi!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.14 22:21
avatar

Kouříte? Máte nadváhu? A nemůže to být astma? Nebo čepy na mandlích, ty by taky mohly dráždit.

Jenže taky by to mohl být prostě nedostatek tréninku. Ono jestli jste jednou v životě cvičila čtyři dny v kuse a pak náhodou onemocněla, ještě z toho nelze moc vyvozovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 00:59
avatar

Zúžení průdušnice, zahlenění, nevhodné prostředí s nadmírou prachu, poškození průdušnice přízemním ozonem, prostě příčin může být mnoho. Bohužel nepíšete nic o životosprávě a celkovém zdravotním stavu, ze kterého by se dalo vyvodit víc.

Omezte vše co zahleňuje a překyseluje - hlavně všechny druhy sladidel, mléko a mléčné výrobky, kořeněná jídla s velkým obsahem konzervantů, barviv. Přidejte do stravy potraviny obsahující železo. Pokud kouříte, pijete kávu, berete jiné drogy, skončete s tím. Pro přesnější radu není dostatek informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 07:16
avatar

Můžete mít problém v plících, v průduškách, v průdušnici, ale také můžete mít problémy se srdíčkem. Srdičkáři bývají dušní. Chtělo by to vyšetření.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.