Výhodný či nevýhodný pozemek?

Od: Datum: 17.10.14 16:27 odpovědí: 5 změna: 21.10.14 17:37

Je výhodné kupovat pozemek, který je mezi areálem a frekventovanou komunikací?

Jedná se pás zeleně podél komunikace široký cca 10m, který plní funkci izolační zeleně podél komunikace, je tam ochranné pásmo komunikace (vybraná komunikační síť v Praze), žlaby, propustky, podzemní vedení... a nesmí se na něm stavět. Ještě navíc příčně přes něj vede hlavní přístupová cesta do areálu s funkcí účelové komunikace.

V současné době tento zelený pás je i s účelovou komunikací, která je spojkou mezi hlavní frekventovanou komunikací a areálem, ve vlastnictví státu zastoupeného Státním pozemkovým úřadem. To znamená, že stát je povinen ho udržovat, tj. sekat tam trávu, ošetřovat stromy, uklízet nepořádek co vyhází řidiči z aut, ale i zbytky nabouraných aut, které se tam ze silnice skutálí, případně hromadu suti, kterou tam nějaký dobrák odloží atd.

Majitelé areálu chtějí tento izolační pás komunikační zeleně i s přístupovou účelovou komunikací koupit do svého vlastnictví. Přitom na účelovku mají zaručen veřejný přístup už ze zákona, nikdo je neomezuje.

A jak to potom bude v zimě, až někdo na té neposypané účelovce nabourá auto? Kdo potom bude hradit škodu, když majitelé pozemku to neposypou?

Ptám se: Je to výhodné koupit?

Vždyť si na sebe pletou bič. Všechny starosti, povinnosti a náklady s tím spojené přejdou na ně. Proč to nenechat, jak to je, stará se stát a ještě k tomu na jeho náklady.

Jaké jsou výhody a nevýhody vlastnictví izolačního pásu podél komunikace i s účelovou komunikací?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.10.14 16:46
avatar

Dobrý den, zda to je výhodné nebo není? Na první pohled je to hloupost, když se pozemek nedá využít, ale majitelé areálu asi vědí, proč ho chtějí koupit. Zeptejte se jich - asi mají nějaký záměr (umístění reklamních poutačů=?). Pokud to není Vaše věc, tak to neřešte.

Zdravím!

doplněno 17.10.14 17:14:

cetak - máte pravdu, že reklamní poutače se budou omezovat, resp. nepovolovat další. Jinak o té situaci nic nevím, tak těžko se vyjadřovat. Třeba to byl jen ten úlek a kupovat nic nebudou.

doplněno 17.10.14 17:58:

cetak - já se neurážím. A, jestli Vám zde dá někdo zcela konkrétní odpověď na obecný dotaz a bez znalosti místních poměrů a záměrů majitelů areálu, tak to jsem sám zvědav. Vlastně nevím, co by Vás uspokojilo.

doplněno 18.10.14 07:00:

sebod - děkuji Vám. Tazatel je buď ostražitý občan a ochránce spravedlnosti nebo má něco za lubem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cetak
Datum: 17.10.14 17:09

Někdo jim namluvil, že přijde developer, něco tam postaví a zabrání jim ve vjezdu do areálu. Všichni se lekli a zpanikařili. Honem to chtěli koupit. Chovají se jako stádo ovcí. Je to hloupost, nechat se takhle zmanipulovat nějakým demagogem. Ani příslušný stavební úřad tam nic nedovolí postavit (ověřeno). A co se týče reklamních poutačů, tak je tendence je omezovat.

Od: cetak
Datum: 17.10.14 17:53

bene, ono je to trochu složitější, ale podstata problému je vyjádřena. Chci opravdovou odpověď na tuto otázku. Ta šance pominula přesunutím do rubriky zodpovězených otázek, ale nic jsme se nedozvěděli. Někdy ji zopakuji, snad se dozvím něco konkrétnějšího. Proto prosím (bez urážky), na tuto otázku příště nereaguj, pokud nemáš něco konkrétního. Díky.

Datum: 18.10.14 01:19

cetak. Musím se zastat Bena. Na Tvůj dotaz lze odpovědět pouze všeobecně. A stále to budou pouze dohady. Bez konkrétních údajů nelze dát správnou odpověď.

Jinak by mě zajímalo, jak si mám vysvětlit, že Tvůj dotaz byl přesunut do rubriky zodpovězených otázek. Děkuji za konkrétní odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cetak
Datum: 21.10.14 17:37

Bene, nehledej v tom nic "za lubem". Majitelé areálu nezvládají údržbu společných ploch uvnitř a ještě si chtějí na svá bedra naklást další závazky, které samozřejmě také nebudou zvládat. Tím pádem hrozí pokuty od úřadu. V současné době se žádné pokuty nekonají, protože je pozemek státu. Jiná situace nastane, až venkovní pozemek přejde do vlastnictví soukromých osob (majitelů areálu). Tam už se s pokutou váhat nebude, prostě ji úřad vyměří a předepíše, protože to bude příjem do státní kasy. V současné době tomu tak není, to by stát musel vyměřit pokutu sám sobě a to přece neudělá. Už jenom proto, aby neupozorňovat na sebe, jak je neschopný. Bylo by to pouze přelévání peněz z jedné kapsy státu do druhé kapsy státu. Ještě by si státní úředníci zbytečně přidělávali práci.

Proč dobrovolně strkat hlavu do oprátky koupí zbytečného pozemku a ještě za to platit?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.