Pátrání po pachatelích trestných činů

Od: Datum: 16.10.14 23:00 odpovědí: 6 změna: 17.10.14 09:26

Jak je možné, že policie skoro vždy najde pachatele trestného činu(samozřejmě až na vyjímky)?

Vezměme si příklad: Vrah někoho zabije v lese, nikdo ho neuvidí a normálně odjede. Po pár dnech(týdnech, měsících) ho policie najde, přesto že neexistují kamerové záznamy. Vím, že mají otisky a pachové stopy, ale i kdyby to tam bylo, jak z města třeba ze statisíci obyvateli najdou zrovna onoho vraha? Vždyť těch lidí je strašně, já vůbec nevím ,kde bych začal. Od čeho kriminalisté začínají? Co dělají prvně?

Jaký je ten obecný postup? Asi je to tajné, ale možná by někdo mohl tušit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.14 23:19
avatar

Tak jako v kriminálkách,jen si musíme odmyslit to holywoodské pozlátko.Zjišťuje se o koho jde,kdo to byl,jak žil s toho se odvodí společnost se kterou se stýkal...a s těhle poznatků se složí profil oběti a tím i profil případného podezřelého.Většinou je to jako podle šablony.Vrahové jednají v afektu,takže nepřemýšlejí nad činem roky,tudíž dělají chyby a to je prokáže.Masoví vrazi jednají také podobně a je tam spousta znaků co je odlišuje od vrahu z afektu.Třeba kouknout na supr dokument -největší kriminální případy Slovenska a tam se člověk dozví vše,jak to chodí v realu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.14 23:24
avatar

nejsem si tak jistý, že najdou pachatele "skoro vždy", pokud nemají nějaké indicie, tak se těžko pátrá (divil byste se, kolik je případů neobjasněných a nebo až po několika letech), ale začíná se vždy od toho, s kým se oběť stýkala (většinou vraha zná), nebo pokud je to náhodná oběť, tak se vychází především z nalezených stop (v těchto případech dělají vrazi největší chyby a jsou to většinou osoby vícekrát trestané) a ze svědeckých výpovědí lidí z okolí místa činu, zda si něčeho nevšimli. Já si myslím, že v telce u kriminálek (i když je tam občas hodně náhody) jsou ty postupy policie celkem názorně sehrány

Ohodnoceno: 1x
 
Od: roza*
Datum: 16.10.14 23:48

Někdy mi připadá, že televize ve svých zprávách či reportážích přímo dává návod, jak se to má udělat. Obyčejného člověka to ani nenapadne, ale od nich se to dozví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 07:40
avatar

"...skoro vždy najde pachatele..."

Kde jste to slyšel *sok*? Nahlédněte do nějaké statistiky (třeba sem). Průměr objasněnosti kolem 40 % se dá těžko nazvat "skoro vždycky".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.14 08:49

Také záleží jaký policista začne vyšetřovat a jaké stopy na místě zjistí. Po sametu staré zkušené kriminalisty se houfně, byl na př. v KSČ začali propouštět a mladý elév většinou šlape jak slon v porcelánu. Viz. několik několik vražd a la Stodolovi, až případ přebrala zkušená skupina z Hradce bylo vše objasněno. Tudíž zkušený kriminalista je po 10-15 letech ale po sametu byla euforie vše staré vyházet a dokonce Havel navrhoval, policie bude mít nové uniformy a věk do 30 let. Přesto je mnoho mordů nevyřešeno, poněvadž zločinci, mafiáni, podvodníci mají vždy malinký náskok před policií.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 09:26

Vše začíná ohledáním místa činu a dalšími úkony. Je spousta metod jak zjistit pachatele, ale to je na dlouho. Pokud zde mluvíte o době po sametu, tak víte o situaci u policie opravdu kulový! K těm manželům Stodolovým, tam šlo spíš o to, že tyto vraždy dlouho vypadaly jako klasická náhlá úmrtí starých lidí a kriminalistům se ani na stůl nedostaly! Tudíž vaše verze o zkušené skupině z Hradce je blbost..:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.