AJ - do které skupiny chodit?

Od: Datum: 16.10.14 18:38 odpovědí: 3 změna: 17.10.14 14:18
avatar

Krásný večer přeji, mám velké dilema. Začala jsem chodit do AJ a nevím, jakou skupinu si vybrat. Jsem něco mezi začátečníkem a mírně pokročilým. Takže mám na výběr:

1. skupina začátečníků. Lektorka nic moc, učení nezábavné, pomalé tempo, jsem poměrně napřed (ve skupině jsou lidé, co neumí číslovky, barvy, pořádně se představit, špatně vyslovují). V hodině se docela nudím, ale jsou tam moc fajn lidi a kdyby lektorka víc zabrala a udělala hodinu zajímavější, nebylo by to špatné. Jenže mám strach, že nezabere a budou to zbytečně vyhozené peníze za pár naučených věcí.

2. skupina mírně pokročilých. Lektorka velice dobrá, učení má tempo. Jsou ovšem poměrně napřed, protože s gramatikou (předložkami a časy) bych musela začít od úplně od začátku. Lidi nic moc, ale zase by mě táhli dopředu a denně bych se mohla gramatiku doučovat s bráchou. Jenže mám strach, že to prostě nezvládnu - a taky se na mě dívali jako na vetřelce.

Pak je ještě varianta odchodit půlrok začátečníky a po naučení základní gramatiky zkusit druhý půlrok mírně pokročilé. Co myslíte? Napište prosím svůj názor, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.14 19:16
avatar

Mně takhle kdysi vypadla němčina "s mou skupinou", také jsem měla na výběr začátečníky nebo pokročilejší. Chodila jsem do pokročilejších, bylo to (zkraje) dost náročné, ale posunulo mne to o hodně dál.

Takže já bych přes vyšší náročnost doporučila pokročilé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.14 19:22

šel bych do pokročilých

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toustik
Datum: 17.10.14 14:18

Kdysi jsem se rozhodovala mezi tím samým. Jděte do těch mírně pokročilých, nebojte se toho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.