Hlas po ránu

Od: Datum: 16.10.14 11:53 odpovědí: 3 změna: 16.10.14 15:58

Dobrý den,

pořebovala bych poradit. Již delší dobu mám problém, ať jsem nachlazená nebo zdravá, tak po ránu ztrácím hlas nebo mi přeskakuje. Nejhorší to je, když jsem ve škole a máme cca 1. 3 vyuč. hodiny např. cizí jazyky, při kterých musím občas mluvit. Stačí, abych chvíli mlčela a pak, když mám promluvit, tak hlas nikde - musím tedy dělat takové to, nevím, jakým citoslovcem to napsat - prostě se snažím jakoby odkašlat. Pak ale většinou chraptím a mám takový strašný hlas a moc dlouho to nevydrží. Je mi to nepříjemné, když třeba vím, že za chvíli budu muset mluvit, snažím se, tím citoslovcem potichu hlas vrátit, ale myslím, že lidé blízko mě to slyší. Říkala jsem to i své doktorce, ta mě poslechla, ale prý že mám dýchání čisté akorát trochu hlenu v krku. Na to jsem brala léky, ale nepomohlo to. Nevíte tedy, co by to mohlo způsobovat a hlavně, co bych si na to mohla vzít, abych tyto problémy neměla? Zkoušela jsem nějaké ty Strepsilsy, Emmské pastilky apod., ale nic moc nepomohlo. Zaráží mě hlavně to, že to je i v létě nebo i když jsem bez nachlazení.

Děkuji předem za rady. Pokud by to bylo k nepochopení, pokusím se lépe dovysvětlit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.10.14 12:03
avatar

Dobrý den, k pochopení Vaše otázka je, ale odpověď bude těžší, když ani lékařka nepomohla.

Ta by o tom mohla vědět nejvíce (pokud řádně studovala). Proč se tak děje nevím, ale budete mít "ušpiněné" hlasivky. Zkusil bych ráno nějaké kloktadlo a umýt si je. Potom je rozcvičit tím hlasovým cvičením nebo zpěvem. A odkašlávat. Možná by to chtělo i jinou lékařku a specialistku. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dako®
Datum: 16.10.14 13:03
avatar

Dobrý den. Asi před rokem jsem měla chrapot a nemohla jsem se toho zbavit, až mě někdo poradil Vincentku. Pila jsem ji ráno na lačno a večer a asi za 14 dní jsem měla pokoj. Vyzkoušejte, mohla by Vám taky pomoci. http://www.vincentka.cz/cs/produkty/vincentka-07l

Ohodnoceno: 2x
 
Od: atj®
Datum: 16.10.14 15:58
avatar

Dobrý den,

můj bratr(27) má to samé do teď. Před každým začátkem mluvy musí si odkašlat. On ovšem to má vrozené, má obrácené průdušky. Jistě to nebude ten samý problém co u Vás, tak bych také doporučil po ránu začít nějakým zpěvem, kloktadlem a z krátka tomu dát čas. Rozhodně to není nic za co by jste se měla stydět. Já to také občas dělám a ani mi to už nepříjde. Dělá to spousta lidí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.