Adenotomie u dospělých

Od: Datum: 15.10.14 21:38 odpovědí: 5 změna: 01.11.14 20:26

Pěkný večer, je mi 19 a několik let mám ucpaný nos. Včera jsem byla na ORL a doktorka mě poslala na operaci-adenotomii. Jde vlastně o odstranění nosních mandlí, které mi způsobují všechny problémy. Hledala jsem info na netu, ale všude popisují průběh operace u dětí. Nepředpokládám, že to bude probíhat u dospělých stejně. Proto se chci zeptat. Nemá někdo zkušenosti, jak to probíhá apod.? Já nikdy v nemocnici nebyla, vůbec nevím, jak to tam chodí. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.14 19:42

Můžu se zeptat? Používáte nějaké nosní spreje?

Ohodnoceno: 0x

Od: halasi
Datum: 22.10.14 09:32

Používala jsem kdysi Olynth, teď mám Avamys na alergii. Proč?

Od: meruzalka1
Datum: 28.10.14 23:37

Operace o odstranění nosních mandlí - u dětí velice častá záležitost, a naopak u dospělých skoro až výjímečná neboli málo pravděpodobná situace, ale samozřejmě, někdy se stane,že i u dospělých nosní mandle musí ven. Ničeho se nebojte,jde o stejný zíákrok jaký se dělá i dětem, čili stejný. jde o tzv. seškrábnutí lymfy, nic se Vám nikde neřeže, pouze se tato lyfa, mandle seškrábne kyretou.Tato operace trvá cca20 - 30 minut a není náročná. Operuje je vše nosem pomocí endoskopu.V celkové anestezii. Možná si v nemocnici po zákroku ještě poležíte 1 dva dny, moje známá, které bude letos 30 jí podstoupila taky, stejně tak jako moje pětiletá dcera. a mají klid.přeju Vám pevné nervy a držím palce. Po operaci Vám doktor předepíše nějaký desinfekční sprej do nosu na postupné zhojení pooperační rány.

Datum: 29.10.14 01:24

Nosní mandle problémy nezpůsobují, příčinou jejich zduření je většinou zánět nebo jiný problém někde v organizmu. Mandle jsou žlázy s vnitřní sekrecí, které reagují na problémy tohoto typu nejbouřlivěji - jako první s problémem bojují. Odstraněním se dosáhne stejného stavu, jako když řidič odpojí na přístrojovce červenou kontrolku upozorňující, že je motor přehřátý. Problém svítící kontrolky odstraní, ale po čase mu vyvaří z auta voda a motor zadře.

Doporučil bych se spíše zaměřit na důvod ucpaného nosu. Dovoluji si tipovat, že příčinou bude zvýšená konzumace potravin, které způsobují trvalé zahlenění - moc cukru a mléka + mléčných výrobků. Může to být i trvalé dráždění sliznic třeba přízemním ozonem - plno lidí má doma tzv. čističky vzduchu a vůbec si neuvědomují, jak si těmito ionizátory škodí.

Od: halasi
Datum: 01.11.14 20:26

Já právě už 2 roky chodím po doktorech aby zjistili, proč ho mám ucpaný. Nikdo nic nezjistil. Teď jsem našla doktorku ORL, která operuje a řekla, že jsou to zvětšené nosní mandle. Mléčné výrobky nekonzumuji vůbec-mám alergii, a s cukrem je to hodně podobně. Nesladím ani čaj, sladké nejím takže cukru do sebe moc nedostanu. Vážně netuším z čeho to mám a doktoři si také moc neví rady. Každopádně už jsem z toho zoufalá, je těžký žít několik let s ucpaným nosem a nemoct se pořádně nadechnout.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.