Kterou kartou nejlépe platit v zahraniči?

Od: Datum: 15.10.14 18:59 odpovědí: 6 změna: 17.10.14 23:20
avatar

Potřeboval bych poradit kterou kartu je nejlépe používat na placení v zahraničí s ohledem na kurzy a případné někaké poplatky. Zajímá mne hlavně placení v Polsku a případně i v jiných zemích. Mám k dispozici karty z mBank, FIO a GE Money Bank.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.14 20:35

Mám zkušennosti s platbami kartou jiné banky a myslím si, že na tom od koho máš vydanou kartu vůbec nezáleží.

Důležité je vyhýbat se výběru hotovosti u bankomatu v zahraničí - u této transakce jsou vysoké poplatky.

Ale u obchodníků s platebními terminály prostě odečtou z tvého účtu částku přepočítanou aktuálním kurzem.

Projdi si ceník poplatků při platbě kartou. Tam bys měl zjistit které transakce jsou jak zpoplatněné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 21:12
avatar

Vím, že výběry z bankomatů v zahraniči jsou většinou zpoplatněné nemalým poplatkem a proto vybírat peníze v zahraničí nemám v úmyslu. Jde mi hlavně o placení kartou a to by asi mělo být vždy bez poplatků. Vím také, že se to přepočítává podle aktuálního kurzu, ale ten má každá banka trochu jiný. Mne proto zajímá především u které z mnou uvedených bank je většinou ten kurz pro přepočet plateb kartou v zahraniči nejlepší. Také jsem už někde četl, že některé banky (mBank) si k tomu kurzu připočítavají i něco navíc což tu zahraniční platbu znevýhodňuje.

Od: los*
Datum: 16.10.14 15:21

Já používám Equa a přijde mi nejvýhodnější

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 16.10.14 16:36

nejlepší je používat kartu kreditní, to se předpokládá že když Vám banka povolila kredit, tak že Vás má prověřeného; několikrát se mi stalo, že se v zahraničí nad debetní kartu rozhodovali zda ji budou akceptovat; jinak je vcelku jedno z jaké banky kartu máte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.14 17:43
avatar

Kartu z Equa banky nemám a kvůli občasnému placení v zahraničí nemám v úmyslu si tam zakládat účet s kartou který k ničemu jinému bych asi nevyužil.

Mne ani tak nezajímá jaký typ karty nejlépe používat pro platby v zahraničí, protože asi každá by snad měla být pro tento účel použitelná. Zajímá mne ale u které banky to placení kartou v zahraniči vyjde nejlépe. Protože každá banka má trochu jiné kurzy kterými to přepočítavají a některé možná i nějaký poplatek navíc tak asi nebude jedno od které banky kartu se použije i když ten rozdíl možná nebude až tak velký. Zajímají mne hlavně karty z mBank, FIO a GE Money Bank, protože pouze tyto karty mám k dispozici.

Datum: 17.10.14 23:20
avatar

To je úplně jednoduché. Každá banka má na svých stránkách aktuální kurz - ten se mění denně, takže stačí mrknout na svoje banky, jaký zrovna kurz mají. Vás zajímá kurz deviza prodej. Pak ještě záleží na tom kterém terminálu, některé jsou online, jiné ofline - u těchto se kurz počítá až v době zaúčtování. Další možné poplatky má každá banka v ceníku, vím, že fio žádné další neúčtuje, takže prostudovat jednotlivé ceníky svých bank. Co se týká vyběru ze zahraničního bankomatu, tady je nejspíš nejlepší Equa - jen 9Kč. Mimo jiné Equa má kartu multiměnovou - CZK, USD, EUR takžepokud byste platil třeba v eurech nebo dolarech a měl je na tom kterém účtu, pak žádná konverze neprobíhá. Pokud není příslušné měny dostatek, pak se odečte z korunového účtu dle aktuálního kurzu. Já jsem si třeba směnil dolary v bankovnictví, když byl kurz výhodný a ted při nákupu třeba v číně nakupuju přímo z dolarového účtu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.