Poplatky v zahrádk. osadě

Od: Datum: 15.10.14 17:04 odpovědí: 1 změna: 16.10.14 20:43

Kromě provozních poplatků, co platíme v zahrádkářské osadě, si nyní výbor vymyslel, že bude další poplatek za nahlížení do spisů. Přitom Stanovy ČZS o ničem takovém nepraví. Je tam pouze to, že: Člen svazu má právo zejména ... "nahlížet do všech podkladů, týkajících se činnosti základní organizace a na svůj náklad žádat o pořízení kopie, opisu či výpisu z těchto podkladů," O poplatcích se nemluví ani v povinnostech člena svazu, viz § 10 Práva a povinnosti člena svazu.

Vypadá to tak, že výbor si upravuje události podle svého přání a nechce, aby mu někdo koukal pod prsty. Chudý důchodce samozřejmě nebude mít na to, aby jim platil nehorázné sumy za vymyšlený sazebník a tak ani nemá šanci se bránit jejich útokům.

U státu lze nemajetným odpustit různé poplatky, ale tady ne. Např. nahlížení u soudu je zcela zdarma, když si přinesete svůj vlastní fotoaparát. Tady buďto plaťte jak mourovatí anebo držte hu-bu a krok. Jinými slovy: nemluvte nám do toho, jak my to tady řídíme.

Co si o tom myslíte? Má výbor základní organizace ČZS právo žádat takové poplatky?

Stanovy zde http://www.zahradkari.cz/doku…enty/predpisy/stanovy_czs.php

doplněno 15.10.14 17:17:

Poplatek za tyto úkony je stanoven 500,-Kč za každou započatou hodinu tj. vyhledání, předložení k nahlédnutí, kopírování, odeslání, vedení komunikace v této věci atd., a to jen bude-li na účet ZO 55 předem zaslaná platba.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.14 20:43

Máte pravdu, je to ze strany výboru sprosté vybírání peněz, které nemá oporu ani ve stanovách ani v zákonu. Za stávající situace, kdy se kopie dokumentů pořizují vlastní technikou (mobil, foťák, tablet), lze požadavek výboru na platbu předem! ve výši 500,-Kč považovat za zjevné zneužití práva.

§ 8 z.č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

[Zneužití práva]

Zjevné zneužití práva nepožívá právní ochrany.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.